Як вибрати ламінатор

Щоб захистити паперові носії даних використовуються різні методи і обладнання. Одним з найбільш ефективних з них вважається застосування ламінаторов – спеціальний пристрій, який «запаює» документи в поліетиленову плівку.

Після цієї процедури паперу не страшні ніякі зовнішні впливи. Сьогодні ламінування документів використовується практично повсюдно. Якщо ви не бажаєте постійно платити за цю послугу друкарням, варто задуматися про придбання домашнього або офісного ламінатора.

В попередній статті ми вам розповіли про основні характеристики ламінаторів.  Тепер на їх основі постараємося навчити вас правильно вибрати ламінатор, в залежності від ваших потреб.

Щоб зробити вибір коректно, а потім вдало купити ламінатор, потрібно відповісти на кілька запитань:

  • який матеріал буде основним для ламінування (картон, звичайний офісний папір, фотопапір чи щось інше);
  • граничні розміри матеріалу;
  • використання додаткових функцій (матування плівки, фольгування, реверс, наявність дисплею та ін.);
  • передбачуваний обсяг робіт;
  • фінансові можливості.

Як вибрати ламінатор для особистого використання

Підібрати ламінатор для особистого використання не складе особливих труднощів. Зазвичай для цього підійдуть найпростіші моделі з керуванням однією кнопкою. Оскільки передбачається невелике навантаження. Думаю, мало хто вдома ламінує стоси паперу або фото. Оптимальний варіант – пакетний ламінатор, який працює або з нагрівальними пластинами, або з валами нагріву.  Радимо вибрати саме гарячий тип ламінування, оскільки плівка такого типу коштує дешевше та й більш розповсюджена.

Тут не так важлива наявність датчика і температурного регулятора, а при виборі типу управління (механічне або електронне) можна вибрати перший варіант, як більш доступний за ціною. Електронне управління дуже зручне, але якщо ви бажаєте заощадити не на шкоду якості, механіка стане оптимальним варіантом.

Звертайте увагу на якість корпусу, який не повинен нагріватися при роботі: це захистить вас від випадкових опіків. Якщо модель має функцію автоматичного вимкнення, краще трохи доплатити і вибрати саме її. Звертаємо вашу увагу: ламінатори рулонного типу – не найкращий варіант для будинку. Вони призначені для постійної експлуатації, вимагають регулярного обслуговування і, як правило, досить недешеві. Крім цього, такі пристрої мають безліч налаштувань, що може викликати певні труднощі у звичайного користувача. Та й використовуються вони для ламінування великих форматів паперового носія.

Як вибрати офісний ламінатор

До вибору ламінатора для офісу потрібно підійти більш уважно та виважено. Тут уже не йдеться про те, щоб заощадити, так як зазвичай таке обладнання використовується дуже інтенсивно. Здебільшого для офісного використання підійдуть пакетні ламінатори.

Обладнання повинно бути оснащено такою функцією, як реверс. Вона дозволить легко дістати лист документа з ламінатора при будь-яких технічних проблемах (потрапляння сторонніх предметів, намотування на вал, обрив плівки) без пошкодження самого документу та ламінатору. Вам не потрібно буде самостійно розжимати вали. Ця функція дуже корисна, вона вбереже ваш ламінатор від поломок, а вас від зайвих фінансових витрат на ремонт. А ще зекономить вам час, адже щоб розжати вали потрібно дочекатися коли вони охолонуть.

В офісах часто використовується плівка з різною товщиною, тому функція регулювання температури валів також буде не зайвою. Вибираючи між ламінаторами малих форматів (працюють з листами до А4 формату) і великих (А3 і вище), варто зробити вибір на користь останніх.

Ніхто не знає, коли вам буде потрібно ламінування листа А2, наприклад, але практика показує, що в сучасних офісах ця процедура досить розповсюджена. Багато хто ламінує плакати та інші широкоформатні вироби. В школах також доцільно використовувати ламінатори великих форматів, адже додаткові навчальні матеріали не завжди мають малі розміри. Та й деякі роботи учнів можна заламінувати і влаштувати виставку шкільного масштабу, без страху, що робота може бути пошкоджена. Природно подібне обладнання обійдеться трохи дорожче, однак його надійність і довговічність дозволить досить швидко окупити будь-які витрати.

Техніка від NEOR зробить процес навчання безпечним, цікавим та незвичайним. Більше асортименту ви зможете знайти на нашому сайті або у соціальних мережах