Як правильно обрати плівку для ламінування. Частина 1

Плівка для ламінування

Одним із продуктів NEOR™ є ламінатори. Наші консультанти часто чують від клієнтів питання: “Як правильно вибрати плівку для ламінування?”. Звісно, консультанти надають вичерпну відповідь і навіть допоможуть обрати. Зважаючи на це, ми вирішили описати, які всі можливі питання при виборі плівки для ламінування.

Що таке ламінування?

Ламінування це процес нанесення захисної пластикової плівки на паперові документи, листівки, фотографії, бейджи, сертифікати і тд. Воно захищає документ від впливу пилу, бруду, стирання і надає документу додаткову жорсткість і пружність на згин, міцність на розрив або розтяг.

Як вибрати товщину плівки для ламінування?

Плівка для ламінування буває товщиною 75,100,125 і 175 мкм. 1 мкм = 0,001 мм.

Плівка 75 мкм забезпечує базовий захист від пилу, бруду, води і стирання. Жорсткість заламінованого документа мінімальна. Підходить для ламінування документів і фотографій.

Плівка 100 мкм забезпечує поліпшену захист від пилу, бруду, води і стирання. Документ отримує більш високу жорсткість на згин. Підходить для ламінування фотографій, грамот, інструкцій, рецептів, малюнків і інших матеріалів для школи і дитячого садка.

Плівка 125 мкм забезпечує середню захист від пилу, бруду, води і стирання. Документ має середню жорсткість на згин і початкову захист від механічних пошкоджень. Підходить для ламінування сертифікатів, грамот, бейджів, пропусків, покажчиків, рецептів, малюнків і інших матеріалів для школи і дитячого садка і будь-яких документів, які знаходяться в регулярному використанні.

Плівка 175 мкм гарантує високий захист від негативних факторів навколишнього середовища. Документ має велику пружність і жорсткість на згин, хороший захист від механічних пошкоджень. Така плівка ідеально підходить для ламінування інформаційних матеріалів, що знаходяться в інтенсивному використанні, наприклад, меню в кафе і ресторанах. Велика жорсткість ідеально підходить також для ламінування різних покажчиків, так як лист виходить досить жорстким і не вимагає спеціальної положки або поставки.

Яка температура ламінування для плівок?

Температура ламінування залежить від товщини плівки. Різниця в температурних режимах для плівок 75 і 80 мкм мінімальна, тому можна ламінувати плівку 75 мкм на будь-яких ламінаторах з режимами 75 або 80. 

Зазначені в таблиці значення є усередненими і можуть відрізнятися в залежності від товщини паперу та особливостей ламінатора. Найбільш повну інформацію стосовно рекомендованих температурних режимів і швидкості ламінування шукайте в інструкції користувача до вашого ламінатор.

Чи захищає звичайна плівка для ламінування від УФ випромінювання?

Стандартна плівка для ламінування недостатньо захищає від УФ випромінювання. Якщо документ помістити під сонячними променями, то рано чи пізно він вигорить.

Існують спеціальні і досить дорогі плівки, які здатні захистити від ультрафіолетового випромінювання. Такі плівки мають маркування «UV», а їх захисні властивості забезпечуються за допомогою додавання в хімічний склад спеціальних адсорбентів.

Чи можна повторно ламінувати одну й ту ж саму плівку?

Якщо ви бачите, що плівка після ламінування залишилася недостатньо прозора або погано склеїлася, то можна пропустити документ в ламинаторі повторно.

Чи можна ламінувати щільні аркуші паперу або картон?

Кожен ламинатор має обмеження на максимальну товщину ламінованого документа. Наприклад, для початкових моделей ламінаторів максимальна товщина документа становить 0,4 мм. Якщо відняти сумарну товщину плівки 75 мкм, то максимальна товщина паперового листа виявиться не більше 0,25 мм. Таку товщину має папір щільністю до 150 г / м². У кожному конкурентному випадку ламінування картону рекомендуємо звертатися до інструкції користувача на ваш ламінатор.

В наступній статті ми більш детально розповімо про розміри плівки для ламінування та нюанси її використання ми опишемо в наступній статті.

Техніка від NEOR зробить процес навчання безпечним, цікавим та незвичайним. Більше асортименту ви зможете знайти на нашому сайті або у соціальних мережах