Як правильно обрати плівку для ламінування. Частина 3

Ніколи не могли б подумати, що вибір плівки для ламінування настільки складна тема. Але на практиці виявилося, що це досить важливе питання, яке потребує відповідних знань.

Цю статтю ми, в більшій мірі, присвятили виходу із всіляких нестандартних ситуацій.

Чи можна ламінувати плівку для ламінування А4 (216х303 мм) в ламінаторах А3?

Так, плівку для ламінування А4 можна ламінувати в ламінаторах А3. Подібні ламінатори дозволяють ламінувати будь-плівкою з розміром до А3, наприклад, А4, А5, А6, 85х120 мм, 75х150 мм і ін.

Чи можна ламінувати плівку для ламінування А3 (303×426 мм) в ламінаторах А4?

Ні, ширина плівки формату А3 просто не увійде в ламінатор формату А4. Для ламінування плівки А3 необхідні ламінатори формату А3 або А2.

Чому плівка залишилася непрозорою після ламінування?

Швидше за все, встановлена ​​недостатня температура ламінування. Перевірте налаштування і заламінуйте документ повторно.

Чому на плівці після ламінування з’явилися пухирці повітря?

Можливо, що встановлена ​​занадто висока температура ламінування. Перевірте налаштування ламінатора перед наступним ламінуванням.

На плівці після ламінування з’явилися хвилі і лист став згинатися

Можливо, що встановлена ​​занадто висока температура. Спробуйте знизити температуру перед наступним ламінуванням.

Як зняти плівку з документа після ламінування? Чи можна розламінуввати без втрат?

Процес ламінування є незворотнім, тому плівку з документа зняти не вийде без пошкодження самого документа.

Чи можна ламінувати особливо цінні документи?

Цінні документи ламінувати можна, але не забувайте, що якщо що щось піде не так, то плівку з документа зняти вже не вийде. Тому завжди перевіряйте налаштування ламінатора візуально і за допомогою тестового ламінування листа-чернетки.

ламінатор

Чи можна користуватися документом відразу після ламінування?

Ні, відразу після ламінування документу необхідно охолонути на рівній поверхні приблизно 30 секунд. Це необхідно для того, щоб клей застиг правильно і документ зберіг пласку форму.

На поверхні заламінованих документів з’явилися застиглі смужки клею після ламінування, що робити?

Швидше за все, вали ламінатора забруднилися і їх необхідно прочистити. Можна використовувати спеціальний очищуючий лист або просто зігнути навпіл чистий щільний аркуш паперу і зігнутим кінцем пропустити його через працюючий ламинатор. За необхідності можна повторити кілька разів. 

Сам заламінований документ можна очистити вологою серветкою.

Під поверхнею плівки всередині заламінованого документа видно сторонні частинки. Звідки вони взялися?

Сторонні частинки потрапляють під плівку під час укладання листа через статичної електрики. Плівка притягує порошинки зі столу, де ведеться ламінування. Тому необхідно тримати робоче місце в чистоті і перевіряти на наявність сторонніх частин документ в плівці до початку ламінування.

Чи можна заламінувати 2 аркуші паперу одночасно в 1 пакет?

Можна спробувати, але міцність ламінування буде вкрай низькою, так як аркуші не склеюються між собою. При необхідності краще скористатися двостороннім друком на аркуш паперу і його, потім вже ламінувати.

Чи можна ламінувати документи плівкою за допомогою праски в домашніх умовах?

Ми не рекомендуємо ламінувати праскою, так як це елементарно небезпечно і є висока ймовірність поломки праски. Скористайтеся краще ламінатором початкового рівня, і коштує він помітно дешевше, ніж хороша нова праска.

Чи захищає звичайна плівка для ламінування від УФ випромінювання?

Стандартна плівка для ламінування недостатньо захищає від УФ випромінювання. Якщо документ помістити під сонячними променями, то рано чи пізно він вигорить. 

Існують спеціальні і досить дорогі плівки, які здатні захистити від ультрафіолетового випромінювання. Такі плівки мають маркування «UV», а їх захисні властивості забезпечуються за допомогою додавання в хімічний склад спеціальних абсорбентів. 

Чи можна повторно ламінувати одну й ту ж саму плівку?

Якщо ви бачите, що плівка після ламінування залишилася недостатньо прозора або погано склеїлася, то можна пропустити документ в ламинаторі повторно.

Чи можна ламінувати щільні аркуші паперу або картон?

Кожен ламінатор має обмеження на максимальну товщину ламінованого документа. Наприклад, для початкових моделей ламінаторів максимальна товщина документа становить 0,4 мм. Якщо відняти сумарну товщину плівки 75 мкм, то максимальна товщина паперового листа виявиться не більше 0,25 мм. Таку товщину має папір щільністю до 150 г / м². У кожному конкурентному випадку ламінування картону рекомендуємо звертатися до інструкції користувача на ваш ламінатор.

 

Техніка від NEOR зробить процес навчання безпечним, цікавим та незвичайним. Більше асортименту ви зможете знайти на нашому сайті або у соціальних мережах