Як правильно обрати плівку для ламінування. Частина 2

В попередній статті ми розглянули частину питань, які можуть виникнути при виборі плівки для ламінування. Зараз ще порція корисної інформації. Через те, що ламінування набуває все більшого попиту ми так детально описуємо всі нюанси.

Що значить розмір плівки 75х105 мм? Це розмір самої плівки або розмір документа, який будуть ламінувати?

Якщо розмір плівки для ламінування вказано в цифровому вигляді, то це розмір самої плівки для ламінування. Сам документ повинен бути приблизно на 2-4 мм менше з кожного боку для того, щоб забезпечити надійне склеювання.

Розмір плівки вказано А4? Це розмір самої плівки або розмір документа, який будуть ламінувати?

Якщо на плівці вказано розмір А4, А5, А6, то це не розмір самої плівки, а розмір документа, який підходить для ламінування в цю плівку. Так вибрано для зручності кінцевого користувача. А розмір самої плівки завжди буде трохи більше на 2-4 мм, ніж розмір відповідного формату документа. Наприклад, розмір самої плівки для ламінування документа А4 складе 216 на 303 мм.

Як заламінувати документ невеликого формату, якщо немає відповідної за форматом плівки?

Якщо розмір документа значно менше розміру самої плівки, то в процесі ламінування зайва плівка обов’язково замнеться і вийде затор в ламинаторі.

Щоб не відбувалося застрягання порожньої плівки – можна акуратно заповнити пустоти відрізками аркушів паперу і заламінувати. Після ламінування акуратно вирізати вихідний документ, залишаючи по краях 2-4 мм плівки, які необхідні для надійного склеювання.

Чи можна розрізати плівку для ламінування?

Плівку для ламінування не можна розрізати до процесу ламінування. Якщо її розрізати, а потім заламинировати, то по краях зрізу з плівки на вали ламінатора буде витікати розплавлений клей. Це може привести до подальшого затору плівки всередині ламінатора.

При необхідності плівку можна розрізати тільки після процесу ламінування документа.

У чому різниця між глянцевими і матовими плівками для ламінування?

Глянцева плівка є найпопулярнішою на ринку – більше 97% пакетного ламінування відбувається за допомогою глянцевої плівки. Вона покращує контрастність і підсилює насиченість кольорів листівки. Глянцева плівка особливо рекомендується для ламінування документів з кольоровими зображеннями. Заламінований документ буде виглядати яскравіше, більш насиченим і яскравіше.

Недолік глянцевої плівки для ламінування тільки в прояві відблисків на сонці.

Матова плівка для ламінування усуває можливі відблиски і знижує контрастність зображення. Через цих властивостей плівку можна рекомендувати для ламінування листів з текстовими документами. Читати такий документ буде комфортніше для зору навіть в сонячний день.

Недолік матовою плівки для ламінування – висока ціна і мала поширеність в торгових мережах.

Що таке плівка для холодного ламінування?

Плівка для холодного ламінування призначена для покриття документа захисною плівкою, яка приклеюється до документу не під дією температури, а тільки тиску валів ламінатора. Ламинатор в цьому випадку повинен мати спеціальний режим холодного ламінування.

Така плівка використовується для ламінування матеріалів, які можуть не витримати нагрівання. Наприклад, старовинні документи або фотографії.

Плівка для холодного ламінування досить рідко застосовується на практиці через значну ціну і невисокі споживчі властивості заламінованого документа.

Що таке плівка для гарячого ламінування?

Плівка для гарячого ламінування – це плівка, яка приклеюється до документа під впливом температури в ламинаторі. По суті, практично вся плівка на ринку для ламінування відноситься цього типу.

У чому різниця між односторонньою плівкою і двосторонньою плівкою для ламінування?

Одностороння плівка для ламінування призначена для наклеювання і захисту документа тільки з одного боку. Даний тип ламінування підходить для професійного ламінування календарів, книг та іншої поліграфічної продукції.

Пакетне ламінування завжди буде двостороннім для захисту документа на 100%.

Про плівки ми вже розповіли майже все. Тільки хочемо нагадати, що максимально правильний вибір можна зробити тільки знаючи характеристики ламінатору. Переходьте на сайт neor.ua щоб купити ламінатор.

Техніка від NEOR зробить процес навчання безпечним, цікавим та незвичайним. Більше асортименту ви зможете знайти на нашому сайті або у соціальних мережах