Вибір ламінатора ‒ це не так вже й просто

 Який обрати розмір А4 або А3?

Більшість покупців віддає перевагу більш компактним ламінаторам для документів максимального формату А4. Але от якщо завдання у них розширюються і необхідно буде заламінувати великий документ А3, то ламинатор А4 вже просто не впорається. Тому для тих, хто спочатку не знає який максимальний розмір документа ламінуватиметься, фахівці рекомендують відразу купувати ламинатор більшого формату А3.

Ламинатор формату А3 дозволяють ламінувати будь-які документи меншого формату – А4, А5, А6 і інші. Крім цього ймовірність зім’яти плівку через подачі під кутом на ламінаторі A3 буде значно нижче.

Як товщина плівки впливає на вибір ламінатору

У пакетних ламінаторах можна використовувати плівку з товщиною від 75 до 250 мкм. Чим вище товщина плівки, тим кращий захист отримає документ.

Для ламінування плівкою з різною товщиною використовується різна температура ламінування. Правило просте – чим товще плівка, тим більше повинна бути температура нагріву валів ламінатора, інакше більш щільна плівка просто не приклеїться.

Бюджетні моделі ламінаторів зазвичай випускаються для ламінування тільки найтонших плівок товщиною 75-80 мкм. Такі плівки найбільш розповсюджені на ринку завдяки низькій ціні. Плівки 75-80 мкм забезпечують базовий захист від вологи і бруду, але захист від механічних пошкоджень буде дуже низька. Якщо ваші документи будуть інтенсивно використовуватися. Наприклад, їх будуть постійно брати в руки, то в цьому випадку краще використовувати більш щільну плівку завтовшки не менше 125 мкм. Ось тільки в цьому випадку необхідно заздалегідь переконатися, що обрана модель ламінатора підтримує плівку 125 мкм.

І тільки самі просунуті ламінатори здатні ламінувати з самими щільними плівками 175 і 250 мікронів. Як правило, такі моделі оснащуються конструкцією з 4 або 6 валами для забезпечення кращої якості ламінування.

Тому попередньо необхідно визначитися з необхідною захистом документа — вибрати максимальну товщину плівки, яку ви будете використовувати для ламінування. А вже потім вибирати ламинатор, який підтримує товщину цієї плівки.

Яку максимальну кількість аркушів можна ламінувати в день

Мабуть, це найважливіше і найскладніше питання при виборі офісного ламінатора. Уявімо ситуацію, що компанії потрібен звичайний ламинатор для роботи тільки з плівкою 80 мкм. В першу чергу ми звертаємо увагу на найдоступніші моделі ламінаторів, не замислюючись про те, що дані ламінатори призначені тільки для домашнього використання. Їх конструкція просто не розрахована на безперервну роботу.

Проблема ще й у тому, що в більшості інтернет-магазинів немає ні слова про рекомендовану завантаженість ламінатора. Якщо у вас немає можливості проконсультуватися з фахівцем, то можна скористатися зразковим правилом підбору пакетного ламинатор:

  • Ламинатор до 3 000 гривень — короткочасне використання до 20 – 30 хвилин, робота кілька разів на тиждень.
  • Ламинатор 3 000 – 8 000 гривень — регулярне використання, але не більше кількох годин в день.
  • Ламинатор 8 000 гривень  і вище — можна піддавати інтенсивному щоденного використання.

Якщо щодня по 5-7 годин використовувати ламінатор за 1 500- 3 000 гривень, то, швидше за все, його ресурс буде вичерпаний за пару місяців або навіть тижнів. 

Віддати перевагу автоматичному налаштуванню швидкості ламінування та температури чи вибрати ручні налаштування

Багато ламінаторів випускаються з ручними налаштуваннями температури і швидкості ламінування. З одного боку це дає більшу гнучкість в налаштуваннях, але з іншого боку користувач повинен бути добре підготовлений і володіти хорошим досвідом ламінування. Будь-яка помилка в налаштуваннях швидкості або температури може призвести до браку. А якщо врахувати, що плівку з документа зняти вже не вийде, то цінний документ може бути просто зіпсований. 

Покупку ламінатора з повністю ручними настройками краще залишити професіоналам з поліграфічної галузі. Для офісу краще підійде ламинатор з автоналаштуванням.

ламінатор neor_8305

Якщо після прочитаного ви все ще не можете визначитись який із ламінаторів NEOR™ обрати, зверніться до наших консультантів. Вони нададуть вичерпну консультацію по ламінаторах, допоможуть обрати плівку та детально розкажуть про переваги співпраці.

Техніка від NEOR зробить процес навчання безпечним, цікавим та незвичайним. Більше асортименту ви зможете знайти на нашому сайті або у соціальних мережах