ТОП 12 поширених помилок при 3D-друку, яких слід уникати (частина 2)

TOP 12 poshyrenykh pomylok pry 3D-druku, yakykh slid unykaty

Продовжуємо розбирати ТОП найчастіших помилок при 3д-друці. Якщо ви пропустили попередню статтю, ось вона

Не правильно відкалібрували висоту робочої поверхні та сопла. З усіх шарів вашого 3D-друку перший шар є найважливішим, і він багато в чому залежить від того, наскільки добре ви вирівняли свою платформу та встановили висоту сопла.
Це складніше ніж завантажити 3D-модель, відправити її на карту SD і почати друк.
Програмні налаштування віжливі, але не менш важливим є апаратне або фізичне налаштування вашого 3d-принтера.
Багато 3D-принтерів випускаються з ручним калібруванням платформи, тому вам потрібно піднімати або опускати кожен кут самостійно.
Найкраще, перевіряти точність, це використовувати кінцеві вимикачі X, Y та Z, щоб переконатися, що друкуюча головка знаходиться на 0,00 мм по кожній осі.
Те, в чому ваш 3D-принтер дуже гарний – це надзвичайно точні рухи по осях X, Y і Z, але якщо висота сопла не налаштована належним чином на початку, все розвалюється.

Вісь Z – це висота сопла від крайньої точки макету, тому сопло має бути правильно відрегульоване, щоб воно плавно видавлювало філамент уздовж поверхні вашої тривимірної моделі, не надто високо і не надто низько.

Рішення. Вивчіть методи ручного калібрування столу, або купуйте принтер з програмним регулюванням.
Як тільки ваш стіл буде правильно відкалібровано, а висота сопла відрегульована, ви можете очікувати на хороші відбитки.
Зауважимо, що досвідчені користувачі 3д-принтерів частіше обирають саме ручне регуювання. Наголошуємо, що це досвідчені користувачі. Початківцю, краще обрати систему з програмним налаштуванням.

Невірно налаштували додаток для розшарування тривимірної моделі. Налаштування слайсера, який ви використовуєте для друку, є однією з найважливіших речей. Найкраще використовувати той додаток, який надає компанія виробник у комплекті з 3Д-принтером.
Ви можете виставити вірно сто параметрів і тільки в одному допустити помилку. Так от, цієї помилки достатньо, щоб ви викинули модель, яку друкували декілька годин.
Чому ми радимо користуватися саме додатком, який надає виробник? У ньому вже внесені базові налаштування, які відповідають моделі вашого принтеру. Користувачеві лишається тільки внести пару своїх коректив і все. Модель ідеально розділена на шари і готова до друку.
Якщо ж з якихось причин ви вирішили виронистати сторонній додаток, шукайте профіль принтера на сайті виробника. Там ви знайдете стандартні налаштування, які дають базову відправну точку для друку.
Перед початком серйозного друку, радимо поексперементувати декілька разів на маленьких моделях.
Після кількох відбитків ви почнете експериментувати з різними параметрами, такими як температура, ширина лінії, швидкість потоку і так далі.
Ще одне – звертайте увагу, з яким філаментом працюєте.

Будь то PLA або ABS або PLA різних марок та/або кольорів, рекомендації щодо температури будуть різними.
Переконайтеся, що ви їх правильно налаштовуєте.
У більшості випадків, коли ви завантажуєте модель, наприклад, з Thingiverse, дизайнери створюють список налаштувань, які, як правило, працюють добре, але не слідуйте їм наосліп і будьте уважні.
Наприклад, якщо ви замінили сопло з латуні на загартоване сталеве, вам необхідно трохи збільшити температуру сопла, тому що загартована сталь не так добре проводить тепло, як латунь.
Інший приклад – ваша робоча поверхня.
Якщо ви додали до свого 3D-принтера скляну підкладку, вам варто збільшити температуру столу, щоб врахувати додатковий шар матеріалу для теплопередачі.

Рішення. Використовуйте калібрувальні пристрою, такі як піки швидкості та температури, для кожного нового матеріалу.
Витратьте трохи більше часу на вивчення параметрів слайсера, щоб переконатися, що ви знаєте, до чого призведе зміна того чи іншого параметру.
Більше практики. Чим більше моделей ви надрукуєте, експерементуючи з налаштуваннями, тим більше ви будете розуміти кінцевий продукт.

Використовуєте великий відсоток заповнення моделі, замість потовщеної оболонки. Протягом багатьох років більшість людей намагалися зміцнити свої надруковані на 3D принтері деталі за допомогою заповнення. Цей спосіб безперечно робить свою роботу, але є набагато більш ефективний метод.
Замість того щоб витрачати багато матеріалу та додатковий час на друк заповнення, ви маєте використовувати оболонки/стінки для міцності 3D-друкованої деталі.
У деяких випадках збільшення відсотка заповнення не забезпечує необхідний запас міцності, у той час як збільшення товщини стінок дозволяє виготовляти дійсно надійні та міцні вироби.

Рішення. Замість збільшення заповнення додайте до своїх моделей більше оболонок/стін, щоб зробити їх міцнішими.
Для функціональної надрукованої на 3D-принтері деталі, яка потребує міцності, рекомендується використовувати близько 4-6 стінок.

Нехтуєте використанням додаткових опор. Більшість людей намагаються уникати використання допоміжних опор, щоб заощадити час і матеріал, але трапляються випадки, коли їх використання необхідне.
Багато моделей спеціально спроектовані таким чином, щоб не використовувати підтримку для якісного друку, і це дуже зручно.
З іншого боку, деякі моделі надто складні та друкувати їх без підтримки неможливо.

3D-принтери не можуть друкувати в повітрі і великі виступи безперечно потребують опорних структур, на які матеріал екструдуватиметься.
Найчастіше ви можете обійтися без підтримки на звисах під кутом 45 ° і нижче, але для всього, що вище, рекомендується використовувати опори.
У цьому випадку, знову, важливий практичний досвід, щоб чітко розуміти у яких випадках потрібно використовувати опори, у яких можна впоратися і без них.

Рішення. Переконайтеся, що ви не уникаєте опор, коли вони потрібні, тому що в цьому випадку ви просто зіпсуєте модель.
Використовуйте правильну орієнтацію деталей, щоб у ваших макетах використовувалося якнайменше підтримуючого матеріалу.

Другу частину типових помилок ми теж розібрали. Та це ще не все. Наступна стаття на сайті, також буде про помилки при тривимірному друці.

Техніка від NEOR зробить процес навчання безпечним, цікавим та незвичайним. Більше асортименту ви зможете знайти на нашому сайті або у соціальних мережах