ТОП 12 поширених помилок при 3D-друку, яких слід уникати (частина 1)

TOP 12 poshyrenykh pomylok pry 3D-druku, yakykh slid unykaty

Популярність 3d-друку росте з кожним днем. Кожного дня з’являються нові тривимірні моделі. Регулярно в цій сфері з’являються новачки. Тож, наша стаття в першу чергу для них. Навіть, якщо ви вже впевнений користувач 3д-принтерів, радимо вам, хоча б швидко, але прочитати цю та наступні статті, присвячені помилкам у 3д-друці.
Мабуть, найгірше, то друкувати на 3D-принтері днями, тижнями, місяцями та роками тільки для того, щоб дізнатися, що ви робите поширені помилки.

Тут ви знайдете як невеликі похибки, на які раніше не звертали уваги, так і серйозні помилки, які можуть призвести до повного припинення роботи 3D-принтеру.

Фундаментальна важливість першого шару. Занадто часто процес 3D-друку виходить з ладу в середині процесу через погану адгезію першого шару.
Ця помилка змушує людей ганятися за привидами та шукати несправності в самому принтері. Якщо хочете отримувати завжди гарні макети – слідкуйте за першим шаром вашої моделі.
Якщо ви отримували макети, які, м’яко кажучи, відрізнялися від моделі, весь цей час причина могла бути в поганих перших шарах, які не мали достатньо міцного зв’язку з робочою платформою.
Незважаючи на те, що перший шар друкується на початку, адгезія зменшується в міру того, як друкуюча головка переміщається. Цілком ймовірно, що через кілька годин ваш макет може зміститися або відвалитися, якщо перший шар не був добре закріплений.

Рішення. Заздалегідь зробіть кілька тестових відбитків та подивіться, наскільки добре прилипає матеріал.
Використовуйте адгезиви: 3D-лак для принтерів, клей-олівець або хоча б двустороннюю липку стрічку.
Збільшіть швидкість потоку для першого шару, щоб у матеріалу було більше шансів приклеїтися до робочої поверхні принтера.

Розраховувати тільки на власні знання. Кожен користувач 3D-принтера стикався з різноманітними проблемами, для усунення яких були потрібні певні зусилля. Деякі люди люди витрачали море часу, щоб вирішити проблему з 3D-принтером, тоді як рішення можна було знайти легко.
Спільноти 3D-друку та моделювання відомі тим, що допомагають один одному вирішувати їхні проблеми. Обов’язково скористайтеся цими безкоштовними ресурсами: форуми, групи у Facebook, канали на YouTube та інші варіанти.
У більшості випадків люди пропонують правильне рішення, яке базується на їхньому досвіді, і з задоволенням допоможуть спробувати різні варіанти усунення несправностей.

Вони можуть не тільки допомогти вам з усуненням несправностей, але показати проекти, на які варто звернути увагу, а також розкажуть про останні інновації у світі 3D-друку.

Рішення. Приєднуйтесь до активних груп Facebook по 3D-друку і знавців 3D-принтерів.
Підпишіться на стрічку новин виробника вашого принтеру.
Обов’язково завітайте до YouTube-блогерів, які займаються 3D-друком і публікують новий цікавий контент на постійній основі.
Знайдіть групи у Viber та Telegram. Це найшвидший спосіб отримати відповідь на ваше запитання.

Запуталась нитка філаменту. На жаль, у більшості випадків нитка заплутується з вини користувачів.

Як правило, коли нитка намотується на котушку, ймовірність її заплутування дуже незначна, набагато частіше це відбувається після того, як ви дістанете котушку з упаковки.
Якщо ви послабили витки в намотуванні, після чого знову намотали спущені витки на котушку, ви могли випадково намотати їх нерівномірно і створити перехльост, який зіпсує ваші макети.

Рішення. Коли ви зберігаєте філамент, переконайтеся, що його кінець надійно закріплений і не можна легко послабити.
Якщо на котушці вже є заплутані витки, розмотайте достатню кількість нитки і знову щільно намотайте її таким чином, щоб вона не перехрещувалася.
Якщо вам все-таки не пощастило, і ви придбали пластик неналежної якості, при виробництві якого були допущені технологічні помилки, тоне радимо його взагалі використовувати. Велика ймовірність, що ви витратите час, електроенергію і отримаєте зіпсовану модель.
Ви позбаветесь не тільки проблем з перехльостами, а також отримаєте стабільний діаметр і колір по всій довжині, відсутність овальностей і плавну подачу.

Замовили 3д-принтер з розібраним корпусом, не маючи досвіду роботи. Перший процес збору, завжди хвилюючий. Не важливо, це поличка для взуття чи 3d-принтер. Надмірне хвилювання може спровокувати надто швидкий збір вашого 3D-принтера, що призведе до поганих результатів друку.
Без потрібного досвіду, ви можете спочатку не помітити, що ваші макети мають відмінності від тривимірної моделі, але за два, три місяці – це стане ясно. Тож, ми наполегливо рекомендуємо новачкам замовляти принтери із зібраним корпусом або звертатися до спеціалістів.
Через неправильну установку, ви отримаєте знос деталей, що призведе до виходу з ладу вашого принтера.

Поставте собі ці питання, перш ніж запустити перший друк.
Ваш ремінь був добре натягнутий?
Ви правильно та надійно закріпили кожен провід?
Чи правильно встановлена трубка Боудена?

Коли справа доходить до 3D-принтера, кожна дрібниця важлива.

Рішення. Замовляйте принтер із зібраним корпусом.
Шукайте інструкції на платформах виробника вашого принтера.
Не соромтесь звернутися у сервісну підпримку виробника принтеру.
Знайдіть авторитетний відео-посібник на YouTube від досвідченого користувача 3D-принтера та дотримуйтесь його рекомендацій.

На цьому ми завершуємо першу частину розбору помилок, яких припускаються користувачі 3д принтерів. Щоб не пропустити наступну статтю, підписуйтесь на нашу сторінку в facebook.

Техніка від NEOR зробить процес навчання безпечним, цікавим та незвичайним. Більше асортименту ви зможете знайти на нашому сайті або у соціальних мережах