Що таке “ламінування” і чому воно використовується?

У поліграфічній галузі ламінація відноситься до процесу склеювання прозорої пластикової плівки на друковані матеріали. Найчастіше плівку скріплювати з обох сторін друкованого екземпляру, щоб документ був повністю укладений у пластик.

Друковані папери ламінують, щоб захистити їх від плям, вологи, механічних пошкоджень або чогось іншого, що може скоротити термін їх експлуатації. Крім захисту, ламінування друку також додає міцність і жорсткість.

Плівка для ламінування

Типи поліграфічних проектів, які використовують ламінування.

Матеріали, які використовуються часто, повинні бути заламіновані, наприклад, меню ресторанів, прайс-листи, картки, навчальні матеріали, закладки, членські картки тощо. Ви часто бачите ламіновані сторінки у книгах (особливо кулінарних), або обкладинках деяких книг. Ще одна перевага ламінування полягає в тому, що це робить кольори на надрукованих деталях більш яскравими.

Ламінування також рекомендується для друкованих деталей, що використовуються у брудних або вологих приміщеннях, таких як попередження машин та інструкції з експлуатації, безпека та аварійні вивіски, заводські правила, багаторазові етикетки тощо. Якщо навколишнє середовище особливо вологе, плівку для ламінування часто подовжують за край паперового носія від 1/8 до 1/2, щоб верхній і нижній шар прозорого ламінату могли скріплюватися один з одним. Це утримує вологу від краю надрукованої деталі.

Моменти, які слід враховувати при ламінації.

Ламінація, яка використовує активацію тепла, як правило, є найкращим  способом, оскільки створює міцніші зв’язки між паперовим зразком і плівкою. Плівка може бути глянцевою або матовою, але глянцева більш поширена і, таким чином, менш дорога. Крім того, ламіновані документи можуть бути виготовлені з квадратними або закругленими кутами, а також можуть бути встановлені в них вушка для підвішування на гачок, нейлонової стрічки або бісероплетіння.

Плівку для ламінації зазвичай вимірюють в мікронах. Один мікрон дорівнює .001 або 1 / 1000th дюйма (мікрони не є міліметром). Отже, плівка для ламінування розміром 3 мікрони буде товщиною 0,003 дюйма, а плівка розміром 10 мікронів буде товщиною 0,10 ”. Якщо вам потрібно, щоб ваш друкований екземпляр був жорстким, одна порада, яка, як правило, може заощадити ваші гроші, – це використовувати цупкий папір або навіть картон для друку, а потім нанести більш тонку плівку. На відміну від друку на більш тонкому папері та використання більш товстої плівки для ламінування. 

Що стосується вибору плівки для ламінування радимо прочитати ось ці статті:

Як правильно обрати плівку для ламінування. Частина 1.

Як правильно обрати плівку для ламінування. Частина 2.

Як правильно обрати плівку для ламінування. Частина 3.

Якщо у вас виникли запитання щодо специфіки, сфери та можливості  застосування та переваг ламінування, просто зателефонуйте нам. Наші консультанти допоможуть вибрати ламінатор саме для ваших потреб, об’ємів роботи та ціни. Проконсультують стосовно вибору плівки, порекомендують найкращий варіант. Якщо прагнете самостійно розібратися в деталях роботи ламінатора, знати як нестандартно використати можливості пристрою та самостійно обирати плівку для ламінування, радимо прочитати статті в розділі “Новини”. Та не забувайте ділитись корисним матеріалом зі своhttps://neor.ua/category/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/їми друзями, зробивши репост статті на свою сторінку. 

Техніка від NEOR зробить процес навчання безпечним, цікавим та незвичайним. Більше асортименту ви зможете знайти на нашому сайті або у соціальних мережах