Що таке саундбар, навіщо потрібен і як його вибрати

Саундбар и телевизор

Отже, ви купили новий телевізор 4K за його сенсаційну якість зображення, але не задоволені якістю звуку?

Працюєте в школі, де галасливі діти і на уроці не вистачає потужності динаміків, ні ноутбука, ні проєктора?

У вашій переговірній кімнаті встановлена інтерактивна панель, але часто дебати переходять на рівень, коли ви в одному приміщенні не чуєте один одного, не говорячи вже про учасників, які онлайн?

Ви меломан з розкішною бібліотекою треків на телефоні, але якість звучання телефону не дає отримати повної насолоди?

Ці та ще безліч прикладів показують на те, що вам потрібен саме саундбар

Саундбар, або, по-іншому, звукова панель – це пристрій, який створює широке звукове поле. Вони створені в 1998 році спеціально для телевізорів. Раніше для поліпшення звуку застосовувалися домашні кінотеатри. Але вони були незручними, тому що складалися з 5 колонок і сабвуфера і, до того ж, досить проблематично підключалися до пристрою. Звукові панелі ж складаються з основного корпусу, який вміщує динаміки, і сабвуфер. У ньому є динаміки для правого і лівого каналів, низькочастотні і вертикальні динаміки. Soundbar можна встановити на полиці або столі перед телевізором або закріпити на стіні. Ось так виглядають більшість саунбдарів. 

6 деталей, які слід враховувати при покупці саундбару:

  1. Де ви плануєте його розмістити? 
  2. Який розмір? 
  3. Активний чи пасивний? 
  4. Які додаткові функції вам потрібні? 
  5. Як ви будете керувати саундбаром?

Пункт 1. Звукові панелі більш універсальні, коли розмова йде про встановлення. Їх можна вішати на стіну або поставити під телевізором чи іншим приладом. Якщо ваш телевізор чи інший мультимедійний прилад стоїть на столі, просто поставте саундбар на той самий стіл, прямо під екраном. Перед покупкою звукової панелі, радимо переконатися, що у вас достатньо місця у тому місці, де плануєте розміщувати саундбар. Якщо ж настінний, встановіть звукову панель на стіну безпосередньо під ним. Деякі звукові панелі навіть поставляються з монтажними наборами, щоб зробити монтаж своїми руками просто. Наприклад, саундбар NEOR SR100 Plus. На його задній панелі розміщені кріплення, щоб ви могли легко його повісити на стіну.

Аудіосистема NEOR

Пункт 2. Розмір – це більше про естетичний вигляд. Зрозуміло, що іноді доводиться поступатися естетиці на користь якості. Ви можете технічно поєднати звукову панель з телевізором чи інтерактивною панеллю  практично будь-якого розміру. Аудіосистема  NEOR SR100 Plus має довжину 87 см, тобто 34 дюйми. Зручний розмір, як для настінного розміщення, так і для розміщення на горизонтальній поверхні. 

Пункт 3. Пасивний означає, що звукова панель не має вбудованого підсилювача потужності, і тому для роботи потрібен  приймач  або  підсилювач. Однак у них кращі динаміки, а це означає і кращий звук. В результаті пасивна звукова система обійдеться вам значно дорожче, доведеться з’єднати більше компонентів разом.  Вам також знадобиться підключення до традиційного сабвуфера, якщо вам потрібні додаткові баси.

Активний означає, що звукова панель поставляється з вбудованими підсилювачами, які живлять все, а також канальними процесорами, які розділяють лівий, правий і центральний динаміки в звуковій панелі. Така собі система “все включено”.

Наша рекомендація: Якщо ви хочете просто отримати гарний звук телевізора, оберіть активну звукову систему. Пасивні звукові панелі краще підходять для професійних установок (наприклад, Dolby Atmos).

Пункт 4. Ми описали основні, додаткові функції гарного саундбару. Там може бути ще й будильник, еквалайзер, різні звукові схеми, годинник, але ці 2 обов’язково. 

Бездротове підключення

Щоб мати можливість транслювати аудіо безпосередньо через телефон або планшет?

  • Bluetooth:  Багато звукових панелей сьогодні  мають вбудований Bluetooth, що полегшує передачу музики з комп’ютера, смартфона та планшета.
  • Wi-Fi: Існують  бездротові звукові панелі, які постачаються з Wi-Fi, щоб вони могли переходити в мережу вашого будинку в Інтернеті та передавати майже все з будь-якого місця (Spotify, YouTube, як завгодно).

Входи USB

Як правило, входи USB включені лише для оновлення прошивки. Але ще одне призначення цього порту – прослуховування улюбленого аудіо з флешки. 

Пункт 5. Оптимальне рішення, коли саундбаром можна керувати з пульта, а не за допомогою кнопок на корпусі. Це означає, що навіть якщо ви повісите саундбар високо, все одно зможете безперешкодно ним керувати. До того ж, навіть не наближаючись.

Все, ви готові самостійно обирати саундбар для свого дому, школи чи офісу. 

Маєте питання чи хочете купити саундбар NEOR SR100 Plus, телефонуйте!

Техніка від NEOR зробить процес навчання безпечним, цікавим та незвичайним. Більше асортименту ви зможете знайти на нашому сайті або у соціальних мережах