Різниця між холодним та гарячим ламінуванням

Плівка для ламінування

Важливі документи та документи, які виготовлені з паперу або картону, потребують особливого захисту, оскільки в іншому випадку ознаки використання, такі як перегини, потертості або плями, швидко стають видимими. Особливо, коли документи регулярно використовуються. Ламінування – це хороший спосіб захистити їх від пошкоджень та зберегти їх у відмінному стані. 

Що означає ламінування?

Ламінування означає процес, за допомогою якого папір або інший паперовий носій та захисна плівка, з’єднуються між собою. Для ламінування потрібен ламінатор і спеціальна ламінаційна плівка.

Ламінування забезпечує постійну обробку та герметизацію

Захист від води та стирання

Гаряче ламінування

Особливо використовується гаряче ламінування. Плівка нагрівається в ламінаторі, створюючи зв’язок між документом і плівкою. Залежно від товщини плівки вона нагрівається в пристрої від 80 ° С до  120 ° С.

Переваги гарячого ламінування

  • можна працювати з товстими плівками;
  • заламінований документ можна мити без остраху;
  • інколи заламіновані документи стають яскравішими (все залежить від якості фарби документу).

Холодне ламінування

Холодне ламінування використовує ламінуючу плівку, покриту клеєм, яка прилипає при нормальній температурі. Ця плівка не підходить для гарячого ламінування!. 

У порівнянні з гарячим ламінуванням, склеєна плівка може відшаровуватися легше і тому є більш короткочасним рішенням для особливо чутливих до тепла документів. Більшість матеріалів, таких як папір або фотографії, є термостійкими, але деякі документи можуть не нагріватися. (наприклад, квитанції, квитки або знімки на УЗД). Холодне ламінування також корисне, якщо згодом ви хочете відокремити документ від плівки без залишку. Однак 100-відсоткової гарантії захисту немає.

Переваги холодного ламінування:

  • можливе одностороннє ламінування;
  • плівку легше відокремити від матеріалу;
  • відсутність сторонніх запахів через нагрів елементів.

Що можна ламінувати?

Ламінація застосовується в багатьох областях. Багато важливих документів вже ламіновано з самого початку (значки), щоб забезпечити посилений захист від підробки та їх захист. Також документи, які регулярно використовуються або мають бути виготовлені особливо довговічно, ламіновані.

Ламінатори також корисні для власних проектів. Навіть пам’ятні  фотографії, листівки або окремі деталі для виготовлення виробів ламіновані особливо стійко і довго тримаються.

Зокрема, документи, які є особливо важливими та потребують тривалого зберігання, повинні бути ламінованими (наприклад, сертифікати). Важливо зазначити, що метод підходить не для всіх документів. Одним з таких винятків є квитки, які втрачають свою правдивість після ламінування.

Поради щодо правильного ламінування гарячим ламінатором

Для ламінування паперу та інших документів потрібен ламінатор і ламінаційна плівка. Плівки для ламінування випускаються різного розміру і товщини, тому важливо переконатися, що ламінаційна плівка сумісна з пристроєм.

Прогрійте пристрій

Для гарячого ламінування прилад спочатку прогрівається. Для найкращих результатів рекомендується не починати ламінування, поки пристрій повністю не нагріється. Важливо вибрати правильну температуру для плівки. Занадто холодне ламінування призведе до неправильного прилипання плівки. З іншого боку, наплавлення занадто гарячим може навіть пошкодити ваші документи. Якщо вам потрібно ламінатувати холодним і гарячим методом, ви можете просто використовувати ламінатори NEOR, оскільки в пристроях вбудовані обидві функції

Підготуйте ламінуючу плівку

Поки ваш пристрій нагрівається, ви готуєте та вирівнюєте документ та пакет. Переконайтеся, що папір розташований по центру і має край не менше 4 мм від краю плівки. Ця область важлива, щоб було достатньо місця для злиття. Перш ніж ламінувати, переконайтеся, що в документі та плівці немає ворсу, волосся та інших забруднень. Якщо ваша ламінувальна плівка набагато більша, ніж документ, який ламінується, це не проблема. Зайва плівка потім обрізається. Можна також ламінувати кілька документів в одному фільмі. Наприклад, поруч листівки або візитні картки.

Після того, як пристрій досяг оптимальної температури, ви вставляєте пакет закритим отвором плівки в пристрої. Переконайтесь, що плівка витягнута прямо. Потім ламінування відбувається автоматично, оскільки нагріті валики повільно направляють плівку та документ через пристрій. Особливо з більш товстими плівками, можливо, доведеться виконати процес кілька разів, щоб досягти рівного результату і без зморшок.

Відразу після нанесення ламінату плівка все ще дуже гаряча і легко згинається, тому слід почекати кілька хвилин. Потім можна вирізати ламіновані документи на потрібний розмір.

Обрати ламінатор можна тут

А ще, саме зараз проходить акція: при купівлі продукції NEOR в подарунок отримаєте флешку на 8 ГБ.

Техніка від NEOR зробить процес навчання безпечним, цікавим та незвичайним. Більше асортименту ви зможете знайти на нашому сайті або у соціальних мережах