Посібник з друку на 3D-принтері

Цей посібник для початківців 3D-друку

3D-друк ‒ процес, при якому справжній фізичний об’єкт створюється на основі моделі 3D-дизайну. 

Тривимірний друк – це нова технологія, яка вперше була застосована в 1986 році; однак, лише до 1990-х років він почав привертати серйозну увагу з усіх куточків технологічного світу.

Для багатьох людей 3D-друк – це технологія з паралельного всесвіту. Можливість створювати предмети з нуля насправді вражає велику кількість людей.

Типовий сучасний 3D-принтер, який створює об’єкти на основі процесу SLS, працює в основному наступним чином. 

 1. Лазерне джерело. Лазер направляється від джерела для затвердіння і злиття молекул певної сировини.
 2. Ліфт. Ліфт – це компонент 3D-принтера, який підіймає або опускає платформу для розміщення шарів об’єкта, який виготовляється. Майте на увазі, що 3D-принтери створюють об’єкт пошарово. Таким чином, ліфт допомагає відповідно переміщувати об’єкт.
 3. Резервуар для матеріалу.
 4. Матеріали. Сучасні 3D-принтери здатні використовувати один або кілька видів сировини для створення об’єктів. Матеріали, які вони можуть використовувати, включають пластик, метали, смолу та полімери.

3д принтери NEOR

Застосування 3D-друку

Швидке зростання та вдосконалення технології 3D-друку дозволили багатьом галузям отримати від неї користь. Ось деякі галузі, які використовують 3D-друк для різних цілей:

 • аерокосмічна

Ця технологія використовується для виготовлення складних, але легких деталей для літальних та космічних апаратів.

 • архітектурна

Ця галузь використовує технологію 3D-друку для перевірки структури, огляду дизайну, інженерії структури та прискореного моделювання і удосконалення дизайну.

 • автомобільна

Автомобільна промисловість активно використовує технологію 3D-друку для перевірки дизайну, а також для розробки нових двигунів.

 • оборона

Технологія 3D-друку в секторі оборони використовується для виготовлення легких деталей для обладнання спостереження

 • освіта

3D-друк забезпечує чудовий метод для візуалізації геометрії та дизайнерських ініціатив у школах мистецтв. Він також використовується у численних навчальних дисциплінах для дослідницьких цілей. Найчастіше 3D-принтер є частиною шкільної STEM-лабараторії.

 • розваги

Всі види прототипів іграшок, фігур супер-героїв, ігор, музичного обладнання та інших речей виготовляють за допомогою 3D-принтерів.

 • охорона здоров’я

Медична сфера здобула перевагу в результаті активного використання 3D-друку. Створено ряд органів та проводиться багато досліджень. Може, скоро настане час, коли органи для трансплантації можна було б легко «надрукувати».

 • виробництво

Виробнича галузь використовує 3D-друк для різних цілей, включаючи створення моделей виробів до їх масового виготовлення. Він також використовується для досягнення більш швидкого циклу розробки продукту та для усунення несправностей у дизайні.

Використання 3D-друку

Технологія 3D-друку спочатку обмежувалася галузями, які могли дозволити собі дорогі 3D-принтери. Однак, сьогодні ситуація кардинально інша і вартість 3D-принтера дозволяє всім охочим спробувати нову технологію.

Фундаментальна зміна виробничих процесів

Що стосується поточного комерційного процесу виготовлення, складальні лінії використовуються для збирання різних деталей разом, поки кінцевий продукт не сформується. 3D-друк матиме величезні наслідки для поточних виробничих процесів.

Наприклад, використання 3D-принтера для виготовлення продукції на заводі вимагатиме лише надсилання на принтер комп’ютерної конструкції, тим самим усуваючи необхідність складальних ліній, оскільки принтер зможе відкрутити повну продукцію.

Як вже було сказано раніше, технологія 3D-друку потрапляє в межі адитивного виробництва, що є протилежнім віднімаючим виробничим процесам, коли об’єкти «вирізані» за допомогою численних інструментів. Перший, з іншого боку, будує об’єкт пошарово, не використовуючи особливих інструментів. Це дає можливість дизайнерам придумати навіть найскладніші конструкції, не турбуючись про те, як вони будуть створені насправді; 3D-принтери можуть взагалі без проблем роздрукувати складні конструкції.

3D-друк все ще знаходиться на початковій стадії, і знадобиться певний час, щоб він перетворився на щось подібне до того, що у “реплікаторів”, знайдених у науково-фантастичному серіалі “Зоряний шлях”. Тим не менше, він розвивається експоненціально, і він продовжує пропонувати вагомі переваги. 3D-друк здатний виготовляти предмети зі складними внутрішніми структурами, що в іншому випадку було б майже неможливо при традиційних способах побудови. Візьмемо приклад регульованого ключа; використовуючи традиційні виробничі процеси, для створення регульованого ключа необхідні ряд дій, включаючи кування, шліфування, фрезерування та складання. З іншого боку, 3D-друк може створити цей ключ за один процес.

Початок роботи – що потрібно знати

Початок роботи з 3D-принтером може бути й легким. Із такою великою кількістю нового, що потрібно дізнатися, новачкам може бути надзвичайно важко зрозуміти, з чого їм потрібно починати. 

Чи справді Вам потрібен 3D-принтер?

Настільні 3D-принтери тепер можна купити за доступними цінами. Перш за все питання, вам потрібно вирішити, – чи дійсно хочете власний 3D-принтер. Є інтернет-ресурси, які можуть друкувати моделі та доставляти їх вам. Але вартість може суттєво відрізняти від самостійної роботи.

Який принтер потрібно придбати?

Ви, мабуть, захочете купити 3D-принтер – це одна з найцікавіших покупок, яку ви коли-небудь зробите! Зверніть увагу, в якому вигляді продавець доставить вам його: зібраний чи самостійно доведеться збирати, що потребує спеціальних навичок. 

3D-принтер NEOR ви отримаєте у зібраному вигляді та повністю готовий до роботи.

Вартість 3D-принтерів значно скоротилася за останні кілька років; однак, ви все одно повинні розраховувати витратити близько 40 000 грн, щоб отримати якісний прилад з гарними характеристиками. 

Ви завжди можете зателефонувати в NEOR, щоб ми допомогли вам вибрати ваш перший 3D-принтер.

Як можна отримати креслення 3D-моделі?

Якщо мова йде про фактичні креслення дизайну об’єктів, у вас є два варіанти: ви можете знайти їх в інтернеті готовими до роботи, або зробити свій власний макет.

Ви можете знайти всі види моделей на веб-сайті під назвою Thingiverse

Як можна зробити власні моделі?

Щоб клієнти не хвилювались стосовно покупки спеціалізованого програмного забезпечення, яке б дозволяло друкувати будь-які моделі з інтернету, в комплекті до принтерів надається безкоштовне програмне забезпечення – NEOR3D Master. Проблем з початком роботи у вас точно не буде, адже воно україномовне. Інтегрується з усіма операційними системами.

Де ви можете придбати матеріал?

Поліграфічний матеріал (або нитка), необхідний для 3D-принтера, буває двох типів: PLA та ABS.

PLA – це полілактична кислота, форма поліестеру, яка виготовляється з різних природних джерел, включаючи цукор, кукурудзяний крохмаль або цукрову тростину. Він біологічно розкладається і плавиться при температурі, нижчій за АБС.

АБС або акрилонітрил-бутадієновий стирол – це тип полімеру на масляній основі. Він надзвичайно міцний і стійкий і зазвичай використовується для створення дитячих іграшок.

А купити їх ви можете у нас, просто зателефонуйте за номером вказаним на сайті.

Висновок

Як бачите, можна купити 3D-принтер та необхідний для друку матеріал, що коштує менше ніж 15 000 грн, за умови використання безкоштовного програмного забезпечення. Тим не менш, вартість – це не все!

Перш ніж купити свій власний 3D-принтер, ми радимо вам зв’язатися з нами, і ми можемо допомогти вам зробити правильну покупку.

Техніка від NEOR зробить процес навчання безпечним, цікавим та незвичайним. Більше асортименту ви зможете знайти на нашому сайті або у соціальних мережах