PLA vs ABS. Який пластик краще обрати

У цій статті порівнюється PLA та ABS за різними важливими факторами, щоб визначити, що найкраще підходить для ваших особистих потреб.

Подібність між PLA та ABS

ABS і PLA – це термопласти, тобто при нагріванні вони плавляться, щоб ви могли “роздрукувати” їх у потрібній формі, а після охолодження знову стануть твердими. PLA та ABS також коштують приблизно однаково – близько 800 грн /кг. 

Що стосується розбіжностей

В цілому PLA легше друкувати. Він має нижчі температури друку (190 -220С), а ABS 220 -250С. Деформації менше, ніж у ABS, при цьому деталі ABS також схильні до розтріскування та згортання.

PLA не потребує закритої друкованої камери або підігріву підложки, хоча ми все-таки рекомендуємо обирати принтери з такими параметрами.  Зазвичай підложка нагрівається до температури 95-110°  з ABS, і якщо ви використовуєте нагрів підложки  з PLA, ми рекомендуємо 40-70°. Це додає складності при початковому рівні знань та умінь з 3D-друку щоб правильно налаштувати принтер до роботи.

Багато 3D-принтери з відкритою областю друку, які можуть точно друкувати PLA, з ABS не впораються. У них немає корпусу для ретельного регулювання температури друку. Тож, ми не рекомендуємо друкувати ABS без закритої камери. NEOR Basic та NEOR Professional саме такі. Уважно ознайомтесь з їх характеристиками, щоб мати ширше розуміння про варіанти, серед яких обираєте.

PLA потребує вентилятора охолодження, оскільки є ризик, що деталь може деформуватися, особливо делікатні ділянки, що перекриваються. Також PLA також схильний до руйнування та чутливий до сонячного світла. ABS менш схильний до цих проблем.

В цілому,  PLA легше друкувати, ніж ABS. Тим паче, що більшість недорогих 3D-принтерів можуть це легко робити.

У цій статті порівнюється PLA та ABS за різними важливими факторами, щоб визначити, що найкраще підходить для ваших особистих потреб.

Викривлення

Викривлення може бути величезною проблемою при спробі друку акуратно за допомогою ABS. Нижні шари ABS часто вигинаються і згортаються вгору, особливо з довгими і плоскими частинами, що призводить до менш гострих кутів і менш точних деталей. Деталі ABS також схильні до розтріскування. Такі проблеми робить деталі ABS непридатними для подальшого використання. Ця проблема вирішується використанням закритого корпусу та системою підігріву підложки.

PLA не потребує нагрівання шарів через його низьку температуру плавлення.

В цілому, при використанні  PLA-пластику, деформацій, завитків і тріщин менше, ніж при ABS.

Міцність та механічні властивості

Хоча деталь з PLA легше надрукувати, оскільки він плавиться при нижчій температурі, але вони обходяться дорожче ніж ABS-моделі. 

ABS відомий своїм застосуванням в електричних оболонках та електроніці. Також ABS стійкий до подряпин, що може бути важливо для деталей, яким потрібно зберегти свій глянсовий вигляд і витримати багато часу використання.

PLA-пластик відомий своєю крихкістю, особливо якщо він знаходиться у відкритому приміщенні протягом декількох місяців. З часом, він стає більш крихким і при виготовленні моделі з’являються пухирці, тоді як ABS є більш пластичним.

Загалом, деталі ABS мають чудові механічні властивості, жорсткіші та довговічніші.

PLA vs ABS: обробка поверхні та після обробка

Подальша обробка

Полірувати деталі ABS легше, надаючи їм блискучий і привабливий зовнішній вигляд. Частини PLA можна відшліфувати за допомогою рідкого полірування, але, як відомо, ABS краще підходить для полірування.

І PLA, і ABS можна фарбувати за допомогою акрилових фарб. Однак з PLA складніше працювати, якщо ви плануєте використовувати інші методи після обробки, такі як шліфування або механічна обробка, оскільки вони м’якіші і крихкі. Під час цих процесів слід бути більш уважними, щоб не пошкодити деталь.

PLA vs ABS: екологічність

Основна відмінність полягає в тому, що PLA, як правило, біологічно розкладається, тоді як ABS – ні.

Це пояснюється тим, що PLA виготовляється з відновлюваних ресурсів, таких як кукурудзяний крохмаль або цукрова тростина, і деградує менше ніж за 2 місяці в промисловому використанні або приблизно за 4 роки у відкритому приміщенні. PLA може бути вироблений відновлюваним шляхом вирощуванням сільськогосподарських культур.

ABS, з іншого боку, виготовляється із сполук на основі нафти, не поновлюваних ресурсів, хоча він може бути перероблений.

Більше того, оскільки PLA виготовляється з нешкідливих та відновлюваних ресурсів, при екструзії він не створює шкідливих чи неприємних випарів. Це сильно контрастує з ABS, який при плавленні не тільки неприємний, але може викликати головний біль і відчуття нудоти.

Екологічний вердикт ABS проти PLA: PLA набагато екологічніший.

PLA vs ABS: Що найкраще для початківців?

Початківці 3D-друку віддають перевагу простоті та надійності. Вони хочуть легко, без помилок і клопоту отримати бажану тривимірну модель. Для простоти, PLA є найкращим.

Для отримання додаткових рекомендацій та ознайомлення з нашими 3D-принтерами, зателефонуйте за номером – 0982037409

В цілому, PLA краще для початківців.

PLA vs ABS для дітей?

Основна перевага PLA для дітей, які експериментують зі створенням своїх перших 3D-моделей разом з батьками, – це те, що PLA. Це служить для того, щоб зробити 3D-принтер більш безпечним для використання дітьми.

У нас є окремий, який детально розповідає про найкращу модель для дітей та початківців 3D-друку  –  NEOR Junior

Якщо ви хочете надійну, пластичну модель і не проти вкладати гроші в 3D-принтер з нагрівом підложки і закритою конструкцією, обирайте ABS. Якщо ваш пріоритет – це прості у використанні нитки, віддайте перевагу PLA.

3D-принтер обирайте на нашому сайті в розділі 3D-принтери. А консультацію стосовно матеріалу для друку та сайти де можна знайти готові 3D-моделі, надасть наш менеджер. Телефонуйте!

Техніка від NEOR зробить процес навчання безпечним, цікавим та незвичайним. Більше асортименту ви зможете знайти на нашому сайті або у соціальних мережах