Переваги використання документ-камер

Ще зовсім недавно слово “документ-камера” не викликало у людей ніяких асоціацій. Але за останні два роки ситуація змінилася кардинально. Документ-камери активно входять в наше повсякденне життя: їх використовують в школах і вузах, на семінарах і майстер-класах, в юриспруденції та медицині.

Принцип роботи – аркуш паперу (документ, конспект лекції, схему, картинку) або об’єкт, який необхідно показати аудиторії, розміщують безпосередньо під об’єктивом камери. Далі отримане зображення передається на монітор комп’ютера, телевізор, інтерактивну дошку через мультимедійний проектор.

При поясненні матеріалу вчитель може робити позначки, які учні можуть бачити в режимі реального часу. Це дуже зручно при демонстрації дослідів, складних багатоетапних операцій та навіть уроку малювання.

Документ-камера здатна замінити кодоскоп, сканер, відеокамеру та веб-камеру. Завдяки вбудованій пам’яті, отримані зображення можна зберігати і відтворювати у будь-який зручний час, зчитувати їх з пам’яті інших пристроїв і відображати через проектор. 

Документ-камера може працювати в якості веб-камери, тобто передавати відео на відстані, наприклад, у віддалені аудиторії або безпосередньо учням додому. Така технологія доцільна у дистанційному навчанні, при проведенні вебінарів і різних інтернет-курсів та тренінгів. 

Освоїти принципи роботи з документ-камерою просто. Управління не викликає труднощів навіть у новачків.

Документ-камера скорочує час на підготовку роздаткового матеріалу, демонстрацію прикладів чи завдань та перевірку домашнього завдання. Приклади використання документ-камери в школі:

 • класні керівники використовують її для ознайомлення батьків з необхідними документами, журналом успішності, роботами учнів;
 • фізики, хіміки і біологи демонструють досліди та експерименти, препарати з мікроскопів і різні рідкісні експонати;
 • викладачі образотворчого мистецтва – вчити базовим технікам юних художників і демонструвати репродукції відомих картин;

Допомагають документ-камери і в організації роботи в офісі при проведенні нарад, презентацій, показів, навчальних занять та тренінгів. Їх також застосовують в медицині (телепаталогіі), картографії, геології, археології, судовій сфері та інших.

Можливості використання документ-камер значно розширюють різні аксесуари: перехідники для мікроскопів, світлові планшети і противідблискуючі плівки.

Тепер можна виділити основні переваги використання документ-камер:

 • можливість демонстрації в найдрібніших подробицях предмета будь-якого типу без попередньої підготовки (створення презентацій, фото, визначення черги показу і різної додаткової роботи);
 • наочність процесу навчання;
 • скорочення часу на підготовку до занять / виступам за рахунок відсутності необхідності створення роздаткового матеріалу, відображенню схем, формул і таблиць на плакатах або крейдяний дошці;
 • можливість показу плоских і об’ємних зображень, трансляції відеороликів;
 • функціональність вбудованої пам’яті – записувати, видаляти, передавати зображення можна без додаткових пристроїв;
 • розширення можливостей стандартного навчального комплекту «комп’ютер- інтерактивна дошка »;
 • полегшення створення телеприсутності при проведенні нарад, відеоконференцій, тренінгів, семінарів;
 • мобільність. Їх легко відключати і переносити на нове місце, що спрощує проведення виїзних лекцій та засідань.

Документ-камера – це багатофункціональний пристрій, можливості якого набагато ширші ніж просто візуалізація різних об’єктів. Знайти їм застосування можна практично в будь-якій сфері.

Підписуйтесь на офіційну сторінку та на наші розсилки щоб отримувати нові практичні ідеї з використання ламінаторів та документ камер.

Техніка від NEOR зробить процес навчання безпечним, цікавим та незвичайним. Більше асортименту ви зможете знайти на нашому сайті або у соціальних мережах