Методи 3D-друку та як обирати принтер, враховуючи їх

Metody 3D-druku ta yak obyraty prynter, vrakhovuyuchy yikh

3D-друк користується таким попитом, оскільки дає можливість створити прототип або й реальну деталь за відносно короткий час.  Моделі для друку можуть бути створені вручну або ж за допомогою 3D-сканера. Моделі, які створені за допомогою сканера, потребують подальшої обробки людиною. 

Тепер перейдемо до методів, якими можуть бути створені моделі.

 • Моделювання методом наплавлення (Fused Deposition Modeling, FDM)
 • Лазерна стереолітографія (Laser Stereolithography, SLA)
 • Селективне лазерне спікання (Selective Laser Sintering, SLS)
 • Селективне лазерне плавлення (Selective Laser Melting, SLM)
 • Пряме лазерне спікання металу (Direct Metal Laser Sintering, DMLS)
 • Вибіркове теплове спікання (Selective Heat Sintering, SHS)
 • Виготовлення об’єктів за допомогою ламінування (Laminated Object Manufacturing, LOM)
 • Метод багатоструминного моделювання (Multi Jet Modeling, MJM)
 • Електронно-променеве плавлення (Electron-beam Melting, EBM)
 • Кольоровий струминний друк (Color Jet Printing, CJP)
 • Цифрова світлодіодна проекція (Digital Light Processing, DLP)

Як бачите, їх багато, але детально ми розглянемо лише основні: моделювання методом наплавлення (Fused deposition modeling, FDM), стереолітографія (Laser stereolithography, SLA), селективне лазерне спікання (Selective laser sintering, SLS). Більшість макетів друкується саме цими трьома методами. Решта – використовуються вкрай рідко і для специфічних завдань.

3d-принтер. Моделі

Метод наплавлення нитки, воно ж 3D друк FDM.Це найбільш поширена методика 3Д-друку. Свою популярність 3Д друк FDM отримав завдяки простоті і відносній дешевизні, за рахунок якої саме вона застосовується в більшості варіантів настільних 3D принтерів. Але не варто недооцінювати цю технологію 3D-друку – вона універсальна і дуже функціональна.

Формування об’єкта при моделюванні методом наплавлення відбувається за рахунок пошарового нанесення на робочу платформу розплавленого матеріалу. Як матеріал для цих цілей застосовується пластик в формі нитки різної товщини. Також, за цією технологією друкують усі 3д принтери NEOR. Ознайомитися з ними можна у розділі “3D-принтери”.

Метод стерeолітографії використовує фотополімер. Вплив ультрафіолету загартовує полімер та робить його твердим. Потім платформа переміщується до наступного шару, який також освітлюється. Шари наносяться швидше і часто мають товщину 50 мікронів або навіть менше. Таким чином об’єкт можна швидше надрукувати та більш ретельно обробити. Недоліком є особливості роботи с фотополімером. Деталь потім треба очистити, і сам фотополімер – закріпити. Фотополімерні принтери за ціною не сильно відрізняються від ниткових, але самі фотополімери суттєво дорожче за нитки.

Вибіркове лазерне спікання використовує порошкоподібний матеріал, викладений дуже тонкими шарами. Лазер розплавляє чи зміцнює цей порошок там, де потрібно. Потім наноситься наступний шар порошку. Інколи деталь потім треба “запікати”, щоб видалити зв’язний матеріал і залишити лише метал або кераміку. Ця технологія дозволяє досягти дуже тонкої товщини шару, а порошок охоплює більш широкий спектр матеріалів (пластик, кераміка, гума, метал тощо). Лазерні 3D-принтери великі та дорогі. Такі принтери набагато частіше зустрічаються на промислових об’єктах, таких як автомобільні заводи. На відміну від інших, вони зазвичай не використовуються в домашніх умовах.

Тепер перейдемо до вибору принтера. Як ви зрозуміли, принтери з технологією лазерного спікання нерозраховані на домашнє використання, тому і звертати увагу на них, ми не будемо.

Лишились усього дві технології, за якими може працювати ваш принтер. 

Здається, відповідь очевидна. За сумарною кількістю фактів виграє нитковий 3д принтер.  Ідеальний варіант для дому, класу чи невеликого виробництва.

Телефонуйте, і ми надамо детальну консультацію про особливості 3d-принтерів NEOR.

 

Техніка від NEOR зробить процес навчання безпечним, цікавим та незвичайним. Більше асортименту ви зможете знайти на нашому сайті або у соціальних мережах