Ламінування. Що потрібно врахувати

Що таке ламінування?

Ламінування – це процес загортання паперового документа прозорим пластиком. Процес покликаний забезпечити довготривалий рівень захисту паперових документів. 

Ламінування існує вже багато років, і досягнення в обладнанні та матеріалах дозволили зробити цей процес доступним для більш широкого кола людей та професій. Якщо ви ніколи не ламінували документ і не розумієте, як він технології та принципу роботи ламінатору, продовжуйте читати, щоб отримати додаткову інформацію.

Чому люди ламінують документи?

Нижче наведено кілька важливих причин, чому люди ламінують свої документи:

 1. Ламінування захищає паперові матеріали від пошкодження рідиною, пилом / брудом, механічних пошкоджень та деформації країв.
 2. Вважається, що ламінування продовжує тривалість життя важливих паперів.
 3. Це покращує міцність, якість та зовнішній вигляд виробу.

Як сьогодні застосовується ламінування?

Хоча ламінування існує протягом десятиліть, воно все ще використовується сьогодні на промисловому та особистому рівні. Ламінування застосовується у багатьох галузях промисловості і має масу  застосувань, які більшість людей, навіть не розглядають.

Ламінування поширене у виробництві будівельних матеріалів. Починаючи з ламінованих підлог і закінчуючи стільницею. Існує безліч матеріалів, які були виготовлені з використанням методів ламінування.

Ламінування часто використовується для захисту важливих документів, фотографій та багатьох видів паперу. Ламінація проводиться для герметизації паперового матеріалу від води та ультрафіолетового світла. Вона також використовується для запобігання згортанню, розриванню, зморщуванню та стиранню.

Поширеною причиною ламінування паперу є використання паперу в будь-яку погоду та великою кількістю людей. Ламінування часто використовують для наступного:

 • фотографії;
 • картки соціального страхування, свідоцтва про народження та інші важливі документи;
 • зовнішні паперові вивіски для роздрібних продажів та оголошень;
 • грамоти;
 • ілюстрації;
 • різдвяні прикраси;
 • картки;
 • планери (списки);
 • навчальний матеріал.

Як тільки людина навчається процесу ламінування, у неї завжди виникає безліч варіантів. Більшість людей приходять до висновку, що вони не можуть жити без своєї машини для ламінування і часто користуються нею.

Види плівок для ламінування

Існують різні типи плівок для ламінування, які використовуються для захисту всіх типів паперу, включаючи фотографії. Тип плівки залежатиме від ламінатора та виду паперового документа, який ламінується. 

Основне, на що потрібно звертати увагу: плівка для холодного чи гарячого ламінування і товщина плівки. Саме ці параметри є ключовими при виборі плівки для ламінування.

Ось порада для вас, якщо ламінатор та ламінування – це щось нове:

 • щоб вберегти вали від залишків клею використовуйте паперовий конверт;
 • якщо ви маєте намір ламінувати, переконайтеся, що ламінатор не перегрітий, або спочатку заламінуйте тестовий зразок;
 • ви можете обрати ламінатор для холодного ламінування замість гарячого, це безпечніше. Тоді обов’язково звертайте увагу на плівку.
 • перед ламінуванням важливих документів обов’язково відскануйте їх та збережіть.

Висновок

Так, ламінування – це процес, який використовується сьогодні дуже часто й у різних галузях. Починаючи ламінувати, багато людей ламінатор меншого розміру (А4) поки вони повністю не зрозуміють процес. Існує маса варіантів ламінування, тому все залежить від фантазії. Вибір правильного обладнання має важливе значення для досягнення ідеального результату. Ретельне дотримання інструкцій виробника дасть найкращі результати. Ламінування може допомогти захистити документи, фотографії та важливі аркуші паперу на довгі роки без будь-яких пошкоджень.

А щоб купити ламінатор найвищої якості з гарантією та за цінами від виробника, телефонуйте нам.

Консультант надасть вичерпну інформацію, допоможе обрати ламінатор та порадить, яка плівка найкраще підходить для нього.

Техніка від NEOR зробить процес навчання безпечним, цікавим та незвичайним. Більше асортименту ви зможете знайти на нашому сайті або у соціальних мережах