Ламінатор. Правила вибору для дому, офісу, школи

ламінатор Neor 8306

Ламінатор може бути пакетного або рулонного типу. Обидва варіанти мають перспективу використовуватися в офісі, школі чи вдома. Але з логічних причин, у цих закладах частіше використовується ламінатор пакетного типу, такі як NEOR.

Чим пакетний ламінатор відрізняється від рулонного?

В першу чергу це методом нанесення плівки. Пакетний ламінатор у роботі використовує спеціальні конверти плівки поміж яких розміщується документ.  Рулонні ламінатори навпаки, використовують плівку загорнуту в рулон і наносять її тільки з одного боку. Така технологія підходить для великих форматів (більше А3). 

Давайте перейдемо до конкретних запитань, відповідь на які, дасть повне розуміння який же саме ламінатор вам потрібен. 

Що потрібно врахувати при виборі ламінатора

  1. Який матеріал вам потрібно буде ламінувати (папір, картон, фотопапір)? Чим товстішим буде матеріал, тим потужнішим має бути пристрій. Що тут розуміється під потужність – це гранична температура нагріву.  Те ж саме стосується і плівки. 
  2. Який обсяг робіт плануєте виконувати протягом дня на вашому пристрої? Чим більше об’єми ламінування, тим потужніше потрібен пакетний ламінатор. Не плутайте продуктивність зі швидкістю!
  3. Який максимальний формат документів вам потрібно буде ламінувати? Пакетні ламінатори працюють з форматами А6-А3. Якщо у вас розміри більше ніж А3 вам підійде тільки рулонний ламінатор (А3-А0). Якісний ламінатор буде служити кілька років, і не факт, що вам не доведеться виконувати роботи на більших форматах, ніж ті, на які ви спочатку розраховували. Тож, радимо більше звертати увагу на ламінатор А3 формату. 
  4. Чи потрібні додаткові функції, такі, як фольгування, матування друку, глянцювання, можливість одностороннього ламінування, реверс? Якщо у вас невеликий офіс, хобі чи ламінуєте робочі картки в класі і ви не плануєте урізноманітнювати свої роботи, додаткові функції тільки зроблять вашу покупку дорожче.

Ось такі чотири, здається, логічні речі, допоможуть вам обрати максимально вигідний варіант. 

А зараз пропонуємо обговорити найчастіші питання, які виникають у клієнтів нашої компанії. 

Ламінування

На що впливає максимальна щільність ламінованої плівки?

Щільність плівки (правильніше товщина плівки) визначає наскільки жорстким буде заламінований матеріал. Відповідно, чим товще плівка, тим складніше гнеться матеріал. Захист від зовнішнього середовища – пилу, вологи, бруду, жиру і подряпин однаково ефективна незалежно від товщини плівки. Тому, якщо потрібно просто захистити документ від зовнішнього впливу – товщина плівки підійде будь-яка, якщо потрібно додати жорсткості матеріалу – тоді є сенс вибирати ламінації з більшою товщиною.

З якою товщиною плівки повинен працювати ламінатор, що його можна було купити для шкіл, дитсадків або офісів? 

Загалом, в навчальних закладах ламінують роздатковий матеріал, таблиці, картки. В офісах задачі теж не на багато складніші.Такі як: графіки роботи, грамоти та сертифікати, вивіски і оголошення. Для таких задач цілком достатнім є ламінатори з діапазоном товщин плівок від 80 – 125 мкм. (Наприклад, моделі NEOR 8315, NEOR 8305). Моделі з діапазоном плівок 80 -250 мікрон також можна використовувати для будь-яких завдань (NEOR 320, NEOR 8306).

Чи можна обпектися доторкнувшись до ламінатора?

Діапазон температур в ламінаторах в залежності від моделі коливається від 120 до 180 градусів. Це температура до якої нагріваються самі вали ламінатора. Температура корпусу ламінатора нагрівається найчастіше до 55-60 градусів. Отримати опік, доторкнувшись до ламінатора неможливо, проте неприємні відчуття можуть бути при тривалому контакті з поверхнею ламінатора над валами.

Чи може ламінатор формату А3 ламінувати формат А4 або менше?

Часом виникає питання про можливість ламінаторів більшого формату ламінувати матеріали меншого формату. У будь-якої моделі ламінатора вказується максимальний формат або ширина ламінування. Таким чином на ламінаторі формату А3 можна легко ламінувати будь-який інший менший формат, навіть візитки або зовсім крихітні матеріали. Нагрівання валів проводиться по всій їх ширині, тому навіть немає необхідно подавати матеріал по центру.

Техніка від NEOR зробить процес навчання безпечним, цікавим та незвичайним. Більше асортименту ви зможете знайти на нашому сайті або у соціальних мережах