Фольгування – що це таке

Фольгування

Фольгування – це процес спікання тонера лазерного принтера або копіювального апарату з металізованою фольгою під впливом високої температури.

Фольгування дозволяє прикрасити документ, додавши в нього колір (особливо металік).

Для виконання фольгування необхідно мати:

– ламінатор, бажано з гарячими валами (внутрішній або зовнішній нагрів);

– лазерний принтер або копіювальний апарат;

– папір, яка може «пройти» через Ваш принтер або копір, і має гладку (НЕ фактурну) поверхню;

– фольгу.

Як виконати фольгування в домашніх умовах

Однокольорове фольгування

Готуємо малюнок або напис, які хочемо фольгувати. Роздруковуємо на принтері. Важливо, щоб принтер наносив фарбу на лист порошковим методом (лазерний також підійде). Зображення друкуємо строго на гладкому папері – всі шорсткості, нерівності та поглиблення в кінцевому результаті можуть перешкодити спіканню фольги.

Включаємо ламінатор, чекаємо, поки він нагріється. Для цієї процедури потрібен пристрій, який  працює з гарячими валами. Робоча температура фольгування на ламинаторі 120 – 150 градусів. Враховуйте, що для золотої фольги може знадобитися більш висока температура.

Поки ламинатор гріється, вирізаємо шматочок фольги за розміром малюнка або напису, якій плануємо фольгувати. Зверху і знизу краще прокласти звичайний папір або не використовувати спеціальний захисний конверт.

Коли індикатор покаже готовність ламінатора, відправляємо в нього нашу заготовку. Коли заготовка пройде ламинатор, акуратно знімаємо фольгу. Якщо все зроблено правильно – в місцях контакту фольги з тонером, фольга повинна залишитися на папері, а решта документу має залишитися чистою.

Кольорове фольгування

Фольгування

Тепер розберемося, як зробити малюнок з використанням декількох кольорів.

Поетапне фольгування

Принцип такий  же, що і в однокольоровому, але виконуємо процедуру кілька разів. Тобто, фрагменти, які повинні бути різного кольору, по черзі покриваємо фольгою і пропускаємо через ламінатор. Одночасно можна використовувати лише один колір.

Вирізаємо з фольги фрагменти, який буде точно покривають потрібні нам елементи. Викладаємо фольгу на малюнок, накриваємо папером. Головне проявити граничну акуратність, щоб нічого не зрушилося до потрапляння в ламінатор.

Далі за схемою: нагріваємо ламинатор, пропускаємо через нього заготовку, знімаємо фольгу. Якщо все виконано правильно – ми повинні отримати кольоровий блискучий малюнок.

Після того, як заготовка пройде через ламінатор, її слід залишити на рівній поверхні на кілька хвилин для охолодження.

Після зняття фольги з документа ви отримуєте кольорові фольговані зображення того, що було надруковано тонером.

Фольгування рекомендується використовувати при виготовленні оригінальних візиток, дипломів, сертифікатів, поздоровлень і титульних аркушів, меню, обкладинок.

Декілька важливих нюансів:

  • потрібно використовувати тоннерочутливу фольгу для ламінатора. Продається вона зазвичай в рулонах, але є і листова;
  • папір з лакованої поверхнею використовувати не варто – є ризик розмиття малюнка;
  • необхідна температура може варіюватися в залежності від використовуваного паперу, фольги та інших факторів. Так що спочатку краще з’ясувати потрібний вам температурний режим дослідним шляхом;
  • процес не вимагає специфічних навичок;
  • немає потреби робити спеціальне «кліше», як у випадку з тисненням.
Фольгування

Техніка від NEOR зробить процес навчання безпечним, цікавим та незвичайним. Більше асортименту ви зможете знайти на нашому сайті або у соціальних мережах