Документ-камера – що це таке і навіщо вона потрібна

НУШ, три літери значення яких уже знає мабуть кожен українець. Тим паче, людина, що працює в галузі освіти. Скільки нових речей внесла ця реформа в їхнє життя. Нові методи, нові інструменти (інтерактивне обладнання) навчання. Документ камера, проєктор, інтерактивні дошки, інтерактивні панелі – це тільки вершина айсберга нововведень, які чекають на освітян.

Сьогодні фахівці компанії NEOR™ хочуть розповісти вам про одну дрібничку (якщо брати до уваги тільки габаритні розміри) із матеріальної бази НУШ, а саме ⏤ документ-камеру.

Документ-камера або як ще говорять камера-сканер – це особливий вид електронного обладнання, що призначений для спостереження за об’єктом (явищем) та відображення отриманих даних на всю аудиторію.

Принцип роботи документ-камери.

Ви обираєте об’єкт за яким потрібно спостерігати, він може бути статичним або ж динамічним, документ-камера з однаковою точністю відтворить зображення тільки вже у збільшеному вигляді. Мова йде не тільки про книгу чи якийсь малюнок, за допомогою документ-камери буде дуже зручно спостерігати за хімічними та біологічними явищами.

Отже, документ-камера – це засіб одночасної презентації для значної кількості людей.

Звісно, що документ-камери використовуються в багатьох сферах життя. Нас же цікавить документ-камера в освіті. На даний момент вона є найбільш універсальним пристроєм. Це одночасно сканер, камера та кодоскоп. А деякі моделі навіть оснащені пристроями для запису та зчитування інформації з карт пам’яті.

Плюсом документ камер є їх простота у освоєнні. За відгуками наших клієнтів, можна сказати, що на освоєння принципів роботи з документ-камерою вони витратили близько 5 годин. Звісно, в ході подальшої роботи виникали, якісь не значні питання. Тож можна сміливо сказати, що документ-камера є одним із найпростіших у використанні нововведенням НУШ.

Переваги використання документ-камери в освітньому процесі:

  • вчитель може в будь-який момент часу продемонструвати на всю аудиторію об’єкт зі свого чи учнівського стола;
  • забезпечує зворотній зв’язок між учнями та вчителем.Прикладом може служити колективна робота над якимось тестом, або розгляд звичайного домашнього завдання;
  • у вчителя з’являється додаткова можливість для відповіді на запитання учнів. Просто сидячи за столом він може написати чи схематично зобразити потрібну інформацію і спроєктувати її на дошку;
  • з документ-камерою вчителю легше підготуватися до уроку. Достатньо виписати ключові моменти уроку на аркуші і підготувати ілюстрації з книг чи журналів і їх можна відразу проєктувати на екран;
  • значно підвищує темп уроку, письмове завдання можна написати на аркуші і продемонструвати всій аудиторії, а не писати крейдою на дошці. Так само й учні можуть розв’язувати задачі в зошиті і підносити готове рішення під документ камеру для колективного обговорення;
  • розширюється спектр можливих засобів для проведення уроку. Вчитель отримує більше можливостей для креативного проведення уроку.

Якими ж бувають документ-камери і на які класи їх можна розподілити:

  1. За габаритами – портативні (вага до 3 кг) та настільні (важче 3 кг та оснащені  вбудованим світловим планшетом);
  2. По типу штатива – з гнучким та з механічно-розсувним штативом;
  3. По набору виходів – USB – камера (передбачають підключення тільки до комп’ютера) та VGA – камера (можливо підключати як до комп’ютера так і до проєктора).
  4. По оптиці – камери з оптичним збільшенням і без.

Зараз нас в більшій мірі цікавлять портативні документ-камери. Вони найчастіше використовуються, в тому числі і в закладах освіти. Їх конструкція передбачає можливість зберігати камеру в шафі, а габаритні розміри деяких моделей дозволяють прибирати їх навіть у висувну шухляду стола. Тобто, по закінченню уроку, вчитель може забрати зі стола і помістити документ-камеру в шухляду, забезпечивши її цілісність на час перерви. Також портативну документ-камеру можна з легкістю перенести з одного класу в інший. Навіть транспортування не викличе значних проблем, адже така документ камера важить не багато, а конструктивно виготовляється з мінімальною долею виступаючих частин.

Прикладом портативних документ-камер є камери торгової марки NEOR™.

Техніка від NEOR зробить процес навчання безпечним, цікавим та незвичайним. Більше асортименту ви зможете знайти на нашому сайті або у соціальних мережах