Документ-камера на уроці

В останні роки навчальний процес почали супроводжувати новітні пристрої.

До них відноситься документ-камера. Це особливий вид електронного пристрою, призначеного для формування в реальному часі зображень спостережуваних предметів і дій з метою їх відображення в збільшеному вигляді на спеціальному екрані на всю аудиторію. Вона дозволяє отримати і транслювати в режимі реального часу чітке зображення практично будь-яких об’єктів.

Зображення, отримане за допомогою документ-камери, може бути введено в комп’ютер, передано через iнтернет, спроектоване на екран за допомогою проектора. Практичний досвід роботи з документ-камерою показує, наскільки це зручний інструмент, що ідеально підходить для роботи вчителя.

Давайте звернемо увагу на приклади використання документ-камери на уроках.

Найпершим завданням вчителя є навчити учнів орієнтуватися в підручниках, в прописах, в зошитах. Діти повинні вміти знаходити верхню і нижню робочу рядки, відступати певну кількість рядків, клітин, а для цього використовую можливості документ – камери, поклавши посібник під її об’єктив, сторінки посібників миттєво проектуються на екран мультимедійної дошки.

На уроках навчання письма використовуйте документ – камеру для того, щоб «вивести» сторінку зошита на інтерактивну дошку і показати учням де, що і як правильно писати.

school-classroom

Коли навчаєте дітей новим звукам, то за допомогою документ-камери зручно демонструвати картки – зображення, яким відповідає цей звук.

Документ – камеру часто використовую на етапі контролю знань. Наприклад, можна перевірити самостійну роботу, виконану на уроці, причому краще, якщо в ролі перевіряючого виступлять самі учні. Кладемо зошит під об’єктив документ – камери, і виконана самостійна робота миттєво проектується на екран. Перевіряючий учень має можливість виправляти помилки.

На уроці української мови зручно застосовувати документ-камеру у завданнях при вставці пропущених букв в слова, розбір слова за складом, робота з пропозицією і багато іншого. У режимі реального часу через камеру проектуються всі дії учня. З одного боку, ця діяльність імітує традиційну роботу крейдою на дошці, з іншого, ми застосовуємо сучасні засоби інформаційно-комп’ютерних технологій, що викликає великий інтерес до навчання.

Особливо цікаво використовувати документ – камеру при відтворенні «живих дослідів» на уроках навколишнього світу. Робимо досвід в полі видимості камери і періодично зберігаємо результати для докладного опису демонстрації. Так само на уроках навколишнього світу, використовуючи документ – камеру, виводете сторінки робочого зошита на інтерактивну дошку, і учні виконують завдання на інтерактивній дошці.

Використання документ – камери на таких уроках, як образотворчого мистецтва і трудового навчання, дозволяє наочно продемонструвати етапи практичної діяльності. Наприклад, на уроках трудового навчання це робота з тканиною, робота за шаблоном, робота з пластиліном.

Документ-камера на уроці

На уроках образотворчого мистецтва документ – камера дозволяє продемонструвати техніку малювання. Учитель виконує роботу в полі видимості камери, а робота миттєво проектується на екран інтерактивної дошки, при цьому дрібні деталі, невидимі при звичайному показі, стають доступними для всіх учнів.

При проведенні позаурочних занять з молодшими школярами використання обладнання може приймати найрізноманітніші форми: від демонстрації зразків матеріалів – до створення простих анімаційних фільмів. Таким чином, документ-камера також може служити засобом розвитку творчих здібностей учнів.

Ми впевнені, що таке використання інтерактивного обладнання є ефективним і доцільним.

Техніка від NEOR зробить процес навчання безпечним, цікавим та незвичайним. Більше асортименту ви зможете знайти на нашому сайті або у соціальних мережах