Документ-камера і документ-сканер. В чому відмінність?

Документ камера, документ сканер, сканер для документів, камера сканер – здається ці словосполучення такі схожі, але вони мають різне значення. Вбиваючи в пошуковий рядок словосполучення “сканер для документів” людина не завжди має на увазі традиційний планшетний сканер або БФП на пів столу. Іноді, це компактна документ-камера.

Можливі і зворотні ситуації, коли в пошуковому рядку “документ-камера”, а ми очікуємо побачити “документ-сканер”. Так, це теж різні прилади. От і пропонуємо розглянути всі відмінності між цими словосполученнями. 

У більшості випадків на вигляд документ-камери і документ-сканери нічим не відрізняються, і пересічний споживач не відразу зможе відрізнити ці два пристрої.

Уся різниця між цими двома пристроями полягає в їх функціях. 

Хоч документ-камера, хоч документ-сканер, мають можливість передавати інформацію з робочого столу безпосередньо на інші пристрої чи екрани, а також мають функцію сканування формату А4 (для документ-сканеру), А4-А2 для документ-камер та розпізнавання тексту. Як правило всі сучасні моделі обох пристроїв мають автофокусування та LED-підсвітку.

document-camera

Але документ-сканери призначені тільки для фотографування і дуже повільних рухів. На таких камерах неможливо показувати динамічні дії і записувати відео, але роздільна здатність і якість фото в них може бути більшою.

Окрім цього, якщо документ-сканер може підключатися тільки до ПК чи ноутбука, і виконувати лише вище згадані функції, то документ-камера – багатофункціональний пристрій. Тобто, окрім сканування та передачі зображення, має можливість знімати і записувати відео і фото, іноді, зі звуком (для цього має бути вбудований мікрофон), передавати зображення в «живому режимі» на великий екран без затримки, маючи змогу підключатися до проектора, інтерактивної дошки, монітора тощо. При цьому сучасні моделі документ-камер мають значний перелік входів для підключення до найрізноманітніших пристроїв (USB, VGA, HDMI).

Отже, вибір пристрою, в першу чергу має визначати список задач, які потрібно виконати. Далі, важливо врахувати можливі перспективи зміни формату діяльності або росту вимог до кінцевого продукту.

Якщо ви вчитель і вам потрібно готувати матеріал до уроку, то ні планшетний сканер вам не допоможе, ні документ-сканер. Найкращий вибір – це документ-камера.

Якщо ви працівник бібліотеки і потрібно лише відсканувати реальні книги та перетворити їх в електронний формат, то вистачить і документ-сканера. За умови, що у вашій бібліотеці немає і не буде ніяких літературних вечорів чи презентацій книг. Тоді, краще купити документ камеру.

Нагадаємо, що одна із переваг документ-камер – це швидкість сканування: 1 аркуш А4 за 1 секунду. Тобто, за хвилину часу (60 секунд) ви можете відсканувати стос документів із 60 аркушів. Погодьтесь, тільки ця перевага мотивує вже зараз перейти у розділ “Документ-камери” та обрати свою. 

Чекаємо на Ваш дзвінок!

Техніка від NEOR зробить процес навчання безпечним, цікавим та незвичайним. Більше асортименту ви зможете знайти на нашому сайті або у соціальних мережах