8 нестандартних ідей для використання 3D-принтера в освіті

STEM-освіта це нестандартний підхід до навчання. Він вимагає використання специфічних приладів, серед яких і 3d принтер. Передбачає розділення матеріалу за темами, а не за предметами. Тут на одному занятті дитина вивчає мистецтво, іноземну мову, фізику чи будь-яку іншу дисципліну або сферу знань. Враховуючи таку специфіку, ми вирішили підібрати для своїх читачів декілька нестандартних STEM-уроків.

Ви переконаєтесь, що цей метод навчання у поєднанні з 3D-принтером не має меж для прояву знань та креативу. Почнемо!

Передбачте пристосування тварин на Марсі

Багатьох дітей цікавить тема космосу, життя на інших планетах та як би все виглядало в інших умовах. От і запропонуйте їм, опираючись на знання про Марс, уявити, як би виглядали земні тварини там. Щоб відповісти на це запитання, учні мають дізнатися про те, який клімат на Марсі і чим він відрізняється від клімату на Землі. Потім вони мають використати програму для 3D-дизайну і, на сам кінець, роздрукувати отриману модель. 

Розробка розв’язання проблем стихійного лиха

Коли школярі вивчають різні типи стихійних лих, спробуйте заглянути далі і знайти шляхи вирішення проблеми. Школярі мають визначити унікальні проблеми, пов’язані з кожним видом стихійного лиха, а потім розробити та видрукувати тривимірні моделі задуму, який має допомогти в обраній ситуації.

Використання персонажів для вивчення математики

Для деяких учнів математика може бути складним предметом. Так чому б не зробити її хоча б цікавою. З’ясуйте які персонажі подобаються школярам. Роздрукуйте їх. Тепер з їх допомогою проводьте урок. Розповідайте матеріал від їхньої персони. Ви можете створити цілий світ персонажів і кожен з них, буде учасником математичних вправ чи завдань. 

Вивчення складних молекулярних форм

Коли учні вивчають молекули, хімічні сполуки чи складні геометричні фігури, то краще мати тривимірну модель елемента, що вивчаєте. Дуже складно вчителю пояснити “на пальцях”, як виглядає октаедр або нанотрубка.  Тож за допомогою 3D-друку учні можуть створювати масштабні моделі для обговорення та візуалізації того, що потрібно вивчити.

3d принтер. Готові моделі

Навчання на простих елементах

Ви можете довго розповідати про те, що таке шків або важіль, але концепція не буде зрозумілою, поки учень не отримає практичний досвід. На такому уроці учні повинні створити  3D-макет просту машину (шків, важіль, гвинти, клини тощо), використовуючи прості фігури. Учням потрібно буде вивчати принципи роботи з передовими 3D-технологіями та основи математики, техніки, коли вони створюватимуть власну функціональну машину.

Рух робота через лабіринт

Цей урок поєднує математику, малювання, дизайн та програмування в одне ціле. Запропонуйте учням розробити лабіринт, а потім запрограмувати дитячу машинку для проходження лабіринту. Процес починається з малювання у 2D (просто на аркуші). Потім вони мають перенести малюнок в 3D. Але, конструкції повинні були бути правильним масштабом, щоб машинка могла вільно рухатися. Урок з використанням таких девайсів, точно, сподобається будь-якому школяру.

Розуміння різних видів транспорту

Учні мають дослідити різні види транспорту, якими користуються люди. Потім дослідити вплив на довкілля, який мають ці види транспорту. Далі, вони мають продумати дизайн та конструктивні особливості власного транспорту та надрукувати його на 3D-принтері. При цьому, вони мають врахувати ті знання, які отримали при вивченні існуючого транспорту. 

Переосмислення виробництва за допомогою 3D-друку

Майбутнє виробництво, ймовірно, буде виглядати зовсім інакше, ніж сьогодні. І школа повинна давати своїм учням можливість бути інженерами майбутнього завдяки створенню власних моделей. Потрібно задіяти цілий комплекс знань та вмінь, де діти можуть використовувати 3D-дизайн та друк для виготовлення своїх ідей. 3D-друк однозначно здатний надати школярам досвід на виробництві. 3D-дизайн та друк додають рівень розваги та зацікавленість до будь-якого уроку, і він ідеально підходить для підтримки підходу до навчання STEM. 

Ми любимо слухати про те, як вчителі використовують 3D-принтери, документ-камери чи інтерактивні дошки у своїх класах.

Тому, якщо у вас є історія, і Ви хотіли б поділитися з нами, пишіть на електронну адресу – info@intboard.com.ua

 

Техніка від NEOR зробить процес навчання безпечним, цікавим та незвичайним. Більше асортименту ви зможете знайти на нашому сайті або у соціальних мережах