5 причин використовувати документ-камеру

Док-камера — це те, що може замінити старий проектор. Вона може спроектувати сторінку книги або тривимірний предмет на екран, щоб побачив увесь клас.

Doc-камери  — це в основному веб-камери високої роздільної здатності, тому ви також можете робити фотографії та записувати відео з ними.

Основні можливості документ-камери

Документальна камера — один із найпростіших та найкорисніших інструментів для викладачів. Ви можете знайти її за 4000 гривень або заплатити більше 10 000 гривень за більш детальну настройку. Основне — це визначити, які функції вам справді потрібні для того, щоб навчати.

 • Ви хочете камеру.
  Таким чином, ви можете пересуватися по класу і спостерігати за роботою учнів. Можете передати камеру учням, коли вони хочуть зробити помітку на карті або крилі метелика.
 • Розділений екран.
  У багатьох док-камерах є функція розділеного екрана, яка дозволяє проектувати два зображення поруч. Так, наприклад, ви можете спроектувати як іспит, так і зразок відповіді студента. Можливо, учні нарешті зрозуміють різницю між айсбергом та льодовиком.
 • Зробіть з’єднання.
  Документальну камеру потрібно під’єднати до проектора чи монітора. Однак в ідеалі вона повинна бути підключена до комп’ютера, щоб ви могли робити такі речі, як робити та зберігати фотографії та записувати аудіо та відео.
 • Це теж сканер.
  Більшість документ-камер дозволяють робити фото зображення та зберігати його на самій камері або на підключеному комп’ютері. Вам, швидше за все, більше не знадобиться сканер. Шукайте основні функції фотографії, такі як стоп-кадр, фокусування та збільшення.
 • Прочитати той дрібний шрифт.
  Будь-яка док-камера повинна мати оптичний зум, що дозволяє робити зрозумілим і зручним для читання навіть найменші шрифти чи зображення. Насадки для мікроскопа доступні для багатьох моделей, так що ви можете дати можливість дітям подивитися на  проростаючу насінину квітки та інші цікаві речі.

Наука

Коли ви отримаєте док-камеру, одне з перших місць, яке ви захочете спробувати, — це науковий клас. Немає простішого способу продемонструвати науковий процес, ніж використання док-камери. Ось лише кілька способів, які стануть в пригоді в лабораторії.

 • Продемонструйте наукові експерименти : покажіть увесь процес поетапно, перш ніж учні почнуть працювати самостійно.
 • Поділіться зображеннями : Ваші школярі можуть документувати кожен етап біологічного процесу. Наприклад, запропонуйте їм зробити серію фотографій з документ-камерою, коли їх гусениця перетворюється на метелика.
 • Модельний запис даних : Запис даних може бути втомливим процесом. Спроєктуйте форму запису даних, а потім перегляньте процес разом із еталонними даними.
 • Діаграми міток : спроектуйте наукову діаграму параметру або скелета людини (або будь-якого предмету, який ви зараз вивчаєте), і діти повинні спільно визначити та позначити його частини.
 • Збільшити природу : що найкраще в док-камері? Вивчення тривимірних об’єктів з кожного кута. Коли весна наближається, готуйтеся спостерігати за цими природними об’єктами близько.

Управління класом

Багато викладачів, які мають документ-камери у своїх класах, кажуть, що використовують їх “цілий день”. Виявляється, документальна камера — це напрочуд універсальний інструмент управління аудиторією. Вчителі можуть використовувати його на ходу для різних цілей, таких як надання чітких, ілюстрованих відповідей, моделювання поведінки та процедур, ефективне використання часу та ресурсів. Ми попросили вчителів поділитися стратегіями.

Тримайте дітей на шляху до мети

 • Щоденний графік

“У міру того, як наш графік змінюється, я займаюся ранковою роботою, кожного дня записуючи короткий список і проектуючи його на екран”.

 • Списки завдань

«Я завжди проектую список завдань, які потрібно виконати. Це допомагає учням запам’ятати, що їм потрібно робити на уроці ».

 • Розклад уроків

“У нас складний та насичений графік, тому я завжди починаю з розміщення ранкового розкладу, а пізніше – післяобіднього.”

Модельні очікування

 • Покрокові процедури

«Коли наш клас займається художніми проектами, я розміщую усі матеріали під doc-камеру  і моделюю процес. Роблю те саме для наукових експериментів ».

 • Математичні стратегії

“Я кладу проблемні математичного завдання під док-камеру, і ми опрацьовуємо їх разом на великому екрані, обводячи цифри і підкреслюючи важливу інформацію”.

Збережіть час у класі

 • Хронометраж

«Я завжди розміщую свій кухонний таймер під док-камерою. Потім діти знають, скільки хвилин у них залишилось на роботу ».

 • Велика книга, прочитана вголос

«Я розміщую підручники під док-камеру, коли читаю вголос. Не тільки всі можуть побачити ілюстрації, я заощаджую час».

 Мовні мистецтва

Використання документ-камери для мовних мистецтв може відкрити нові можливості для навчання, уважному аналізу читання та процесу написання. Ось лише кілька ідей досвідчених викладачів.

 • Удосконалення зошита для письма: використовуйте  doc-камеру, щоб продемонструвати процес запису ідей та вирішити, про що писати.
 • Здобути навички конспектування приміток: опублікуйте послідовність для заповнення конспектів під час лекції, а потім попросіть учнів поділитися своїми нотами. Чи схожі вони? Вони вражають найважливіші моменти?
 • Уважно проаналізуйте прочитане: спроектуйте важливий уривок з тексту, який читає клас, а потім поділіться власними зразками приміток до цього уривку.
 • Поділіться процесом написання: опублікуйте зразок для написання та працюйте над початковим абзацом як група. Перегляньте процес перетворення питання на тезу та написання цікавого вступу.
 • Порівняйте думки: Попросіть учнів по черзі ділитися своїми текстами. Які їх анотації? Які у них питання?

Математичні маніпулятори

Який кращий спосіб продемонструвати практичну математику, ніж проеціювати моделі на великий екран?

 1. Кубики 
 2. Кістки
 3. База 10 блоків
 4. Блоки візерунків
 5. Фракційні бруски
 6. Іграшкові годинники 
 7. Лего

Як бачите, документ-камера дає вчителю надзвичайно широкий спектр можливостей. Навчати можна навіть буденними прикладами та незвичними (нестандартними) речами. Розширте й ви свої можливості викладання разом з документ-камерою. Робіть замовлення, телефонуйте для детальної консультації.

Техніка від NEOR зробить процес навчання безпечним, цікавим та незвичайним. Більше асортименту ви зможете знайти на нашому сайті або у соціальних мережах