5 порад щодо 3D-принтера для дому та в класі

Використовувати 3D-принтер не так просто, як ви думаєте. Тож коли справа доходить до вибору машини для 3D-друку, ставтесь до цього відповідально. Оскільки, в один момент, ви, швидше за все, зіткнетеся з проблемою.

Отже, ось декілька порад на що звертати увагу при виборі 3D-принтера.

  1. Виберіть 3D-принтер з хорошою підтримкою

В інтернеті є дешеві 3D-принтери, але якщо ви бажаєте вибрати якісний прилад, вам слід врахувати виробника та наявну підтримку. Тож відразу поцікавтесь у продавця про гарантійний термін, умови гарантійного та після гарантійного обслуговування.

  1. Перевірте температуру сопла

Будьте обережні з температурою насадки, оскільки якщо вона занадто гаряча, вона може наносити філамент окремими частинами. При виготовленні високих моделей висока температура розплавляє попередні шари, що може спричинити до втрати пропорцій та псування всієї моделі.

Щоб уникнути таких ситуацій уважно погляньте на температуру плавлення нитки та робочі температури пристрою.

  1. Підберіть оптимальну температуру робочого столу принтера

Налаштування столу на потрібну температуру має вирішальне значення для отримання найкращих результатів, оскільки це впливає на якість готового виробу.

Коли температура столу занадто висока, модель може розвинути так звану «слонову ногу», простіше кажучи – втратити форму. Зважаючи на це, слід трохи знизити температуру підложки для наступного друку. 

  1. Правильно зберігайте пластикові нитки

Більшість ниток поглинає воду, включаючи ABS, нейлон та гнучкі матеріали. PLA ще й піддається впливу сонячного світла.  Дуже важливо, щоб ви зберігали їх сухими і в затемнених місцях чи ємкостях.

При вологості ниток вона розширюється під час екструзії, оскільки вода перетворюється на пару і утворюються бульбашки з пластику. Нитка спливає або тріскає крізь насадку, ви побачите дим, якщо уважно придивитесь до неї. 

Отже, зберігайте пластикові контейнери з осушувачем між котушками. Аналогічно можна висушити котушку з ниткою, помістивши її в духовку на кілька годин при дуже низькій температурі.

  1. Використовуйте принтер у добре провітрюваному приміщенні

Де я можу використовувати 3D-принтер? Нитки можуть бути токсичними залежно від використання матеріалу, добавок та барвників. ABS є токсичним, а PLA – ні. Отже, найкраще, якщо ви використовуєте машину лише в приміщенні з належною вентиляцією, особливо якщо ви використовуєте нитки ABS. Це один вихід – використовувати 3D-принтер з закритим корпусом та вбудованою системою фільтрації повітря. До таких принтерів відносяться – NEOR Basic, NEOR Professional. 

І тут починається найцікавіше. Продавець може запропонувати вам купити додому або в клас принтер відкритого типу, який може працювати й з ABS нитками, оскільки вони суттєво дешевші. При цьому не попередить про заходи безпеки. Прийнявши рішення про таку покупку ви може наразити своє здоров’я та здоров’я дітей на небезпеку. Тож, заощадження коштів зараз, згодом може спровокувати проблеми.

  1. Відключіть 3D-принтер, якщо ви проводите будь-яке обслуговування

Ваш 3D-принтер працює з використанням електроенергії. З цієї причини під час технічного обслуговування обов’язково вимкніть його з розетки.

Скільки коштує використання 3D-принтера

3D-друк – це цікаво, але може бути дорогим залежно від того, що ви друкуєте, та які матеріали використовуєте. Щоб допомогти вам зрозуміти, скільки коштує використовувати 3D-принтер, ось розбивка.

Нитка. Серед речей, які слід враховувати при використанні 3D-принтера, є вартість нитки. Зазвичай це становить 54% від загальної вартості друку.

У нас ви можете купити 1 котушку, тобто 1 кг пластику за 735 грн.

Використання електроенергії. Кожен раз, коли ви використовуєте свій 3D-принтер, ви будете споживати енергію. Це залежить від тарифів у вашому регіоні.

Програмне забезпечення. Звісно, якщо вам потрібне професійне програмне забезпечення CAD, воно, безумовно, коштуватиме вам дорого.

Хороша новина в тому, що є безкоштовне програмне забезпечення, яке йде в комплекті з будь-яким принтером NEOR. А готові моделі можна знайти в інтернеті.

Ремонт та модернізація. З часом ваш 3D-принтер може потребувати ремонту чи оновлення. Це залежить від вартості принтера, способу його використання та частоти друку. Якщо ви обрали продавця, що надає гарантійне обслуговування, то проблем у вас не буде ніяких.

Якщо вам цікаво дізнатися більше про 3D-друк, зателефонуйте нашим менеджерам – (067) 761-70-87; (050) 436-37-67

Техніка від NEOR зробить процес навчання безпечним, цікавим та незвичайним. Більше асортименту ви зможете знайти на нашому сайті або у соціальних мережах