3Д-принтер – невідємна частина STEM освіти

Сучасний клас важко собі уявити без тривимірного принтера. Крім того, згідно з наказом МОН №574, STEM-лабараторії мають бути оснащені 3Д-принтерами.

Повний текст наказу можна завантажити тут

З цієї статті ви дізнаєтесь як працює 3Д-принтер, які матеріали використовуються при друці моделей та на які основні характеристики потрібно звертати увагу при виборі.

Почнемо.

Існує 2 типи конструкції принтерів: відкрита та закрита. 

Принтери з відкритою конструкцією коштують дешевше, але мають ряд суттєвих недоліків. По-перше – над принтером потрібно буде встановлювати додаткову систему вентиляції, оскільки частинки та пари від пластику, це не найкорисніша річ у житті. Особливо, якщо використовуєте принтер у школі. Від такої покупки залежить здоров’я дітей. І другий недолік таких систем – вібрації друкарської головки. Тобто, якщо вам потрібна міліметрова або нанометрова точність, краще не купувати 3Д-принтер відкритої системи. 

Серед асортименту 3Д-принтерів NEOR тільки прилади закритого типу. В першу чергу з питань безпеки. Адже їх часто купують для шкіл, а діти проявляють дуже великий інтерес до процесу створення моделі та до обладнання в цілому. То ж ми подумали і про ваш гаманець і про безпеку дітей. 

Щоб отримати детальну консультацію, телефонуйте – (050) 436-37-67

Перейдемо до матеріалів, якими будете користуватися, якщо вирішите купити 3Д-принтер

Два найбільш популярних матеріали для 3D-друку за технологією FDM, з якими починають працювати новачки (актуально для шкіл) – це пластики ABS і PLA. 

ABS – міцний і довговічний матеріал, широко поширений і популярний, стійкий до ударів. З ABS робляться, наприклад, деталі інтер’єру в авто і конструктори LEGO, як і багато іншого. 

PLA – біорозкладаний нетоксичний полімер на основі молочної кислоти, одержуваної з кукурудзи і цукрового очерету – екологічна заміна ABS. 

Матеріал добре тримає форму, витримує тертя, підходить для створення рухомих деталей.

Більшість принтерів підтримують роботу з декількома видами пластику.

Характеристики 3Д-принтерів:

  • область друку – це габарити або об’єм моделі, яку можна надрукувати на цьому пристрої. Рекомендовані габаритні розміри для початківців – від 200 х 200 х 200 мм.
  • доступна швидкість друку – від 40 до 150 мм/сек і навіть вище.
  • товщина шару. Вони безпосередньо пов’язані з зовнішнім виглядом готового виробу. Початківцю варто купити принтер з роздільною здатністю 50-100 мкм. Чим менша товщина шару, тим більша точність, а відповідно й вартість.
  • екструдер – деталь принтера, через яку подається розплавлений матеріал для друку. Існують екструдери для друку декількома матеріалами і принтери з декількома екструдерами, це дозволяє використовувати різні матеріали і кольори. 

Давайте зараз, на основі вищевикладених характеристик, розглянемо 3Д-принтери ТМ NEOR. 

Нагадаємо, що асортимент налічує 3 моделі: для початківців, активних користувачів та професіоналів. Всі моделі мають закриту конструкцію зі складними вставками, для зручності спостереження за процесом друку.  Працюють з матеріалами, які описані вище – ABS і PLA. 

NEOR JUNIOR

Розмір принтера – 210х210х290тмм, вага 3 кг.

Наявна функція керування пристроєм через Wi-Fi.

Розмір робочої зони – 100х105х100мм

Цей принтер ідеально підійде для шкіл та початківців у тривимірному друку.

NEOR BASIC

Швидкість друку  – 150 мм/сек

Максимальна температура друку – 250°C

Розмір робочої зони – 200х150х150мм

Можливо друкувати з SD – карти.

NEOR PROFESSIONAL

Габаритні розміри –  490х450х510мм

Вага – 25 кг

Розміри робочої області – 280х200х200мм

Точність позиціювання – 0,06 мм

Трьохступенева система фільтрації.

Керування з  4,3-дюймового екрана. 

Товщина шару: 0,1-0,4 мм

Можливо друкувати з SD – карти.

Цей принтер найкраще підійде для професійного користувача та розробника.

В комплекті з 3Д принтером постачається фірмове програмне забезпечення для створення тривимірних моделей.

Щоб замовити 3Д принтер, телефонуйте – (050) 436-37-67 або залишайте заявку і ми з вами зв’яжемось

Техніка від NEOR зробить процес навчання безпечним, цікавим та незвичайним. Більше асортименту ви зможете знайти на нашому сайті або у соціальних мережах